В Одесі показують виставу про життя під обстрілами
Фото: Володимир Андрєєв

В Одесі показують виставу про життя під обстрілами

Автор: Ганна Власенко 02 Октября 2023 11:23

Показ документальної вистави «Бомбосховище: чи можливо вижити?» відбувся в Одеському академічному театрі ляльок.

Про захід повідомляє "Думська".

Повідомляється, що арт-майстерня Bloom попервах планувала покази виключно в реальних бомбосховищах, проте в театральній залі створюється не менш напружене середовище для розмови про страхи, втрати та, звичайно, надії.

Сценарій вистави про те, що кажуть люди в укритті або про перебування в ньому, було вирішено почати розробляти після того, як був зруйнований драмтеатр в Маріуполі. Були опитані 40 осіб, котрі знаходилися під бомбардуванням в Одесі, Херсоні, Гостомелі, Кривому Розі.

Матеріал взяли з інтерв'ю, наданих на умовах анонімності, розповів режисер Андрій Любов, і додав, що дійство розраховане передусім на європейського глядача, який немає подібного досвіду.

У звукову палітру не раз вплітається завивання сирен повітряної тривоги, фрагменти пісень вживу та в запису, без ненормативної лексики також не обходиться.

У виставі беруть участь артисти різного віку й досвіду – Юлiя Харчук, Марк Пан, Олена Шаврук, Євген Меркулов, Анастасiя Поживатенко та інші.

Заявлена імерсивність (immersive — занурювати) присутня у виставі вельми дозовано: то одна дівчина шукає диверсантів серед глядачів перших рядів, то інша просить у них-таки чого-небудь поїсти, хоча б цукерочку (справа закінчилася бананом із сумки доброї дівчинки). Чоловікам, зрозуміло, кортить запалити…

Читайте також: На Megogo вийшов документальний фільм про Херсонський театр

Проте це лише заявка на використання такого потужного прийому, як імерсивність. Було б цікаво спровокувати глядача на відвертість, на обмін репліками, попросити поділитися своєю історією переживання обстрілів.

Останнє особливо цінне, адже вистава від показу до показу змінюється. В одному з варіантів є монолог Олени Шаврук, що грунтується на розповіді її дочки Анни, яка багато пережила за війну в Херсоні. Тож в подальшому епізоди будуть зібрані по-іншому, інакше будуть розставлені акценти, щось викристалізується з теперішніх намагань.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів