На Megogo вийшов документальний фільм про Херсонський театр

На Megogo вийшов документальний фільм про Херсонський театр

Автор: Ганна Власенко 23 Сентября 2023 18:20

На онлайн-платформі Megogo для безкоштовного перегляду виклали документальний фільм «Лишатися (не) можна». Режисер Сергій Зейналов зняв фільм про роботу Херсонського музично-драматичного театру ім.Куліша після російського повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє «Детектор медіа». Героями картини стали працівники театру.

Зокрема, директор театру Олександр Книга згадує, що вимагали від нього росіяни в перші дні окупації міста, як він намагався убезпечити свій колектив та як рятував сім'ю з Олешок, яке і досі перебуває під контролем окупантів.

Головний режисер театру Сергій Павлюк, якому росіяни приписували організацію мітингів, згадує допити та переслідування з боку окупантів, ділиться історією свого виїзду разом з родиною, у якій п'ятеро дітей. 

Серед колективу театру є також херсонці, які жодного дня окупації не покидали місто. У фільмі вони діляться своїми історіями життя «під дулом» та мотивацією вибору.

«Відверто, фільм мав на меті розказати історії виїзду та відновлення роботи під обстрілами. Але в процесі роботи над ним з'явилося надзавдання - дати виговоритися тим, хто поїхали і тим, хто залишився, почути аргументи одне одного, щоб прийняти вибір кожного», — розповідає режисер фільму Сергій Зейналов. 

Читайте також: Херсонська журналістка презентувала фільм «Навала» про перші дні окупації (відео)

До слова, режисер фільму Сергій Зейналов родом з Олешок. На момент зйомок, там — в затопленому домі, в окупації — перебували його бабуся та дідусь, мама з братом змогли виїхати в квітні 2022-го. Найдраматичнішим моментом в його роботі над фільмом була сцена біля Антонівського мосту, коли по прямій через Дніпро до дому Сергія залишалося 5 кілометрів, але допомогти рідним він не міг. 

Зйомки фільму відбувалися у травні-червні 2023 року у Херсоні після його затоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, у Кропивницькому, де в місцевому театрі працює зараз Сергій Павлюк, та в Києві під час підготовки прем'єри однойменної вистави «Лишатися (не) можна» про справжні історії виїзду трупи театру з окупації. 

Раніше «Гривна» писала, що колишній артистці Херсонського театру Ружені Рубльовій повідомили про підозру.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів