В Одесі активізувалися змії: чи варто їх боятися

В Одесі активізувалися змії: чи варто їх боятися

Автор: Ян Ярчук 06 Июня 2024 12:00

Одесити стали все частіше зустрічати змій у своїх оселях, автівках, парках чи просто посеред вулиці. Оскільки вони активізуються саме у весняно-літній період. Експерт розповів, чи є серед них отруйні і як діяти, якщо побачив плазунів.

Директор Одеського зоопарку та професійний герпетолог Ігор Біляков запевняє, що боятися не варто, оскільки на Одещині немає отруйних змій. Він також записав відеозвернення та показав жовточеревого полоза, якого одесити часто можуть зустріти в у своїх оселях.

«Це жовточеревий полоз. Змія дуже красива, дуже велика, дуже сильна і досить агресивна. Вона занесена до червоної книги України, підлягає охороні, змія рідкісна. Ця змія не отруйна», – зауважив директор зоопарку. Задля підтвердження своїх слів він навіть дозволив змії себе вкусити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пелікани над Херсоном та Одещиною: червонокнижні птахи не мають спокою під час війни

Ігор Біляков наголосив, що полози – агресивні, можуть вкусити та активно захищаються, але здоровʼю та життю людини вони не загрожують.

Він звернувся до одеситів з проханням не вбивати їх, а фотографувати та надсилати фото йому, або привозити до зоопарку, або самостійно вивозити у безпечне для змії та людей місце.

За його словами, саме люди часто привозять змій у своїх авто до міста, повертаючись з пікніків, навіть не знаючи про це. Оскільки змії полюбляють залазити й грітися на двигунах машин.

Зазначимо, що раніше герпетолог прогнозував, що отруйні змії на Одещині можуть з’явитися орієнтовно через 15-20 років. Тоді йшлося про степову гадюку, яка є в Херсонській області. Але, за словами Ігоря Білякова, її просування залежатиме від змін клімату, від потепління.

Головне фото ілюстративне, з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів