Удар по групі розмінування на Херсонщині: ворог уперше застосував ракету «Іскандер»

Після російського удару по саперах на Херсонщині Норвезька гуманітарна організація призупинила роботу в Україні. Стало відомо, що розміновувачі загинули внаслідок удару ракетою «Іскандер».

Загиблі й поранені – українці

Як повідомляла «Гривна», трагедія сталася 24 червня близько 12:50 поблизу села Новопетрівка Високопільської громади – у той час там працювали розміновувачі міжнародної гуманітарної організації Norwegian People’s Aid (Норвезька народна допомога).

У результаті удару на місці загинув 24-річний фахівець із розмінування, ще один сапер 25 років помер у лікарні через тяжкі травми. Також четверо працівників організації отримали поранення різного ступеня тяжкості – їхні життя наразі поза загрозою. В організації Norwegian People’s Aid зазначили, що всі загиблі та поранені – громадяни України.

Розміновувачі призупинили роботу в Україні

Увечері після трагедії в Norwegian People’s Aid повідомили, що після атаки росіян негайно призупинили всі поточні операції з розмінування в Україні для захисту свого персоналу. Як писала «Гривна», до цього нападу організація працювала на Херсонщині та Миколаївщині, де проводила технічне й нетехнічне обстеження та очищення територій від вибухонебезпечних предметів.

«Ця атака показує, наскільки небезпечно бути гуманітарним працівником під час війни та конфліктів. На жаль, це частина глибоко тривожної тенденції: гуманітарні організації, як наша, захищені міжнародним правом, але все частіше стають мішенню. Зрештою, це впливає на цивільне населення, яке залежить від нашої допомоги», – повідомив генеральний секретар Norwegian People’s Aid Реймонд Йохансен.

Ворог уперше вдарив ракетою «Іскандер» по Херсонщині

У своєму повідомленні Норвезька народна допомога, посилаючись на владу Херсонщини, зазначила, що група розміновувачів була уражена російською балістичною ракетою «Іскандер-М». Наразі Norwegian People’s Aid перевіряє цю інформацію та точні обставини атаки, додали в організації.

Про застосування російськими терористами «Іскандера» в ефірі телеканалу «Ми – Україна» повідомив заступник начальника Херсонської ОВА Антон Самойленко.

«На Херсонщині ще такого не було. Ця атака була зроблена “Іскандером-М” з повітряним підривом. У нас по уже людях окупанти стріляють “Іскандерами”» – підкреслив Самойленко.

У чому небезпека ракет «Іскандер-М»

Росія дедалі частіше використовує проти України балістичні ракети «Іскандер-М» з касетною бойовою частиною. Корпус розкривається у повітрі, вивільняючи суббоєприпаси, які розсипаються над великою площею.

Касетна бойова частина містить 54 суббоєприпаси масою 7,5 кг кожний, які містять 1,5 кг вибухової суміші. Вони вибухають під час падіння або із затримкою – можуть роками пролежати в землі й вибухнути після контакту. Фактично це прихована міна уповільненої дії для цивільного населення.

Суббоєприпаси мають вигляд металевих кульок, банок, циліндрів. Виявивши такі підозрілі предмети, треба негайно відійти на безпечну відстань і зателефонувати рятувальникам – лише сапери можуть безпечно знешкодити такі знахідки.

На знімку: російська ракета «Іскандер-М», фото з окупаційних джерел

Пов'язані записи

У Центрі нацспротиву розповіли, як окупанти затискають жителів ТОТ Херсонщини у лещата

Російська окупаційна влада на лівобережжі Херсонщині продовжує тиск на місцеве населення. Як наголошують у Центрі національного спротиву, головна мета загарбників – максимально зачистити українське поле та створити ілюзію повної інтеграції…

Подробиці
Убивства цивільних на лівобережній Херсонщині: поліція шукає свідків російських злочинів

Правоохоронці шукають свідків для розслідування кримінальних справ про воєнні злочини, учинені російськими окупантами на території Херсонщини. Серед оприлюднених справ – розстріли та вбивства мирних жителів лівобережжя. Слідче управління ГУ Нацполіції в…

Подробиці