У селах та містах окупованої Херсонщини росіяни створюють все більше катівень і посилюють полювання на партизанів

У селах та містах окупованої Херсонщини росіяни створюють все більше катівень і посилюють полювання на партизанів

Автор: Марина Поліщук 09 Июля 2024 15:30

За вказівкою Кремля, на захоплених територіях півдня України окупанти продовжують створювати катівні для тортур українців. Крім того, сюди стягують все більше росгвардійців для пошуку членів підпілля.

Наразі в тимчасово окупованих селах і містах Херсонської області нараховується щонайменше 6 катівень, про які достеменно відомо, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр. Насправді катівень набагато більше, а деякі з них відкриті цього року.

Зокрема, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загарбники створили катівню в Генічеську, переобладнавши для цього училище № 17.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість училища – катівня: окупанти звозять у Генічеськ полонених з усієї Херсонщини

У Новій Каховці на базі училища № 14 у підвалі окупанти також створили катівню.

У січні 2023 року стало відомо, що російські окупанти облаштували дві катівні в одному із сіл тимчасово окупованого Скадовського району.

Тоді ж, у січні 2023 року, стало відомо, що росіяни облаштували катівню в будівлі колишнього Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області.

У червні 2023 року російські окупанти облаштували катівню на території школи в селищі Великі Копані.

У квітні 2024 року стало відомо, що російські загарбники облаштували катівню в підвалі будинку культури села Одрадівка Новотроїцької громади.

«У цих місцях російські окупанти тримають у нелюдських умовах проукраїнськи налаштоване населення. Вони допитують цих людей, поводяться з ними жорстоко, піддають їх тортурам. За інформацією КРЦ, окупанти постійно проводять «профілактичні бесіди», […] застосовують силу, а також можуть вивезти в невідомому напрямку», - ідеться в повідомлення ресурсного Центру.

Зазначається, що є випадки, коли людям, які пройшли це «перевиховання», потім вдалося виїхати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «На підвалі» у Чаплинці – нелюдські умови»: бранець російських катівень про тортури, життя в окупації та херсонського мера

Також російські окупанти посилюють полювання на партизанів та «екстремістів» на ТОТ. Наразі загарбники звозять у тимчасово захоплені регіони поліцаїв із Росгвардії, повідомляє Центр національного спротиву.

«Офіційною причиною збільшення кількості поліцаїв є високий рівень “екстремізму” на ТОТ. Проте у тоталітарній рф екстремізмом є все, що не узгоджується з волею кремля, а у випадку з ТОТ – любов до своєї батьківщини робить кожного екстремістом», – ідеться в повідомленні.

У Центрі зазначають, що завезення поліцаїв має, за задумом окупантів, розвантажити армію, яка наразі бере участь в рейдах проти місцевого населення. Також це відповідно збільшить й кількість самих рейдів у пошуках членів підпілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вони вміють катувати, і багатьом це подобається». Звірства російських садистів на Херсонщині

На головній світлині: будинок культури в Одрадівці, у підвалі якого окупанти облаштували катівню. Фото: Wikimapia 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів