У Польщі відкрили виставку предметів із Миколаєва, які вціліли після російських обстрілів

У Польщі відкрили виставку предметів із Миколаєва, які вціліли після російських обстрілів
Фото: Тетяна Бакоцька/Суспільне Миколаїв
Автор: Ольга Ворошилова, Тетяна Бакоцька, suspilne.media 02 Декабря 2022 13:00

Виставку «Каміння не може мовчати» в листопаді відкрили в польському місті Ольштин, у галереї «Амфілада». Предмети для експозиції збирали волонтери, військові та журналісти. Про це «Суспільному» розповів директор Міського осередку культури в Ольштині Маріуш Сеневіч.

«Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну мільйони українців стали біженцями, щоб зберегти життя й розповідати світові про жахливу, несправедливу війну. Речі, які представлено в експозиції, також можна вважати "біженцями". Вони вціліли під час обстрілів і нині безсловесно демонструють світові незламність України», — сказав Маріуш Сеневіч.

Історію походження предметів, що представили на виставці, підтверджують фотографії та відеоматеріали. Серед експонатів — комп’ютерна деталь, що вціліла після обстрілу будівлі Миколаївської обласної ради 29 березня 2022 року. Ракетний удар зруйнував будівлю.

Деталь комп'ютера, що вціліла після обстрілу будівлі облради

Також на виставці можна побачити пружину з автомобіля швидкої медичної допомоги, що вціліла після обстрілу лікарні в Миколаєві.

Пружина з автомобіля швидкої медичної допомоги

Є на виставці експонати й з інших населених пунктів Миколаївської області. Наприклад, обпалений фрагмент обшивки стіни бібліотеки, що в селі Лимани Галицинівської громади.

Фрагмент обшивки стіни бібліотеки

Предмети для виставки «Каміння не може мовчати» зібрали й передали або привезли до Ольштина волонтери, військові, журналісти.

«Від початку повномасштабної війни я часто їжджу в Україну, вожу допомогу. Якось мене попросила волонтерка Зоряна Цюник привезти з України деякі з цих предметів для виставки. Українські прикордонники питали у мене: для чого я це везу до Польщі, чи ці предмети безпечні», — розповів польський волонтер Степан Мельник.

На виставці також представлені предмети з Київської, Харківської, Чернігівської та інших областей.

«Наше покоління виховували як людей, які будуть жити в мирі. А війна — це те, про що можна прочитати лише в підручниках з історії. Завдяки цій виставці розуміємо, що війна дуже близько, що це велика трагедія для всіх. Я зараз відчуваю великий біль. Не можу зрозуміти, чому народ, який цю кривду заподіяв українцям, нічого подібного не відчуває», — сказала заступниця міського голови міста Ольшнин Ева Калішук.

В експозиції представили майже 30 предметів. Виставка триватиме до 31 січня 2023 року. 

Приєднуйтеся до нас:

«У деяких районах міста – жодної цілої хати»: Очаків потерпає від російських ракетних ударів

Командир батальйону «Цунамі»: «На Херсонщині нам траплялися окупанти, перевдягнуті в цивільне»

На розмінування Миколаївської області можуть піти десятки років

«Його судити не треба, віддайте нам». В Одесі триває суд над експрокурором із Миколаєва, якого обвинувачують у держзраді