У Польщі відкрили виставку предметів із Миколаєва, які вціліли після російських обстрілів
Фото: Тетяна Бакоцька/Суспільне Миколаїв

У Польщі відкрили виставку предметів із Миколаєва, які вціліли після російських обстрілів

Автор: Ольга Ворошилова, Тетяна Бакоцька, suspilne.media 02 Декабря 2022 13:00

Виставку «Каміння не може мовчати» в листопаді відкрили в польському місті Ольштин, у галереї «Амфілада». Предмети для експозиції збирали волонтери, військові та журналісти. Про це «Суспільному» розповів директор Міського осередку культури в Ольштині Маріуш Сеневіч.

«Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну мільйони українців стали біженцями, щоб зберегти життя й розповідати світові про жахливу, несправедливу війну. Речі, які представлено в експозиції, також можна вважати "біженцями". Вони вціліли під час обстрілів і нині безсловесно демонструють світові незламність України», — сказав Маріуш Сеневіч.

Історію походження предметів, що представили на виставці, підтверджують фотографії та відеоматеріали. Серед експонатів — комп’ютерна деталь, що вціліла після обстрілу будівлі Миколаївської обласної ради 29 березня 2022 року. Ракетний удар зруйнував будівлю.

Деталь комп'ютера, що вціліла після обстрілу будівлі облради

Також на виставці можна побачити пружину з автомобіля швидкої медичної допомоги, що вціліла після обстрілу лікарні в Миколаєві.

Пружина з автомобіля швидкої медичної допомоги

Є на виставці експонати й з інших населених пунктів Миколаївської області. Наприклад, обпалений фрагмент обшивки стіни бібліотеки, що в селі Лимани Галицинівської громади.

Фрагмент обшивки стіни бібліотеки

Предмети для виставки «Каміння не може мовчати» зібрали й передали або привезли до Ольштина волонтери, військові, журналісти.

«Від початку повномасштабної війни я часто їжджу в Україну, вожу допомогу. Якось мене попросила волонтерка Зоряна Цюник привезти з України деякі з цих предметів для виставки. Українські прикордонники питали у мене: для чого я це везу до Польщі, чи ці предмети безпечні», — розповів польський волонтер Степан Мельник.

На виставці також представлені предмети з Київської, Харківської, Чернігівської та інших областей.

«Наше покоління виховували як людей, які будуть жити в мирі. А війна — це те, про що можна прочитати лише в підручниках з історії. Завдяки цій виставці розуміємо, що війна дуже близько, що це велика трагедія для всіх. Я зараз відчуваю великий біль. Не можу зрозуміти, чому народ, який цю кривду заподіяв українцям, нічого подібного не відчуває», — сказала заступниця міського голови міста Ольшнин Ева Калішук.

В експозиції представили майже 30 предметів. Виставка триватиме до 31 січня 2023 року. 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Віталій Кім: «Майже 90 відсотків жителів Миколаєва повернулися, також маємо 30 тисяч переселенців з Херсона» (інтерв’ю)

На Миколаївщині відновлюють роботу заводи з переробки томатів, доля таких заводів на Херсонщині – невідома

Миколаївський порт планують реконструювати для участі в зерновій угоді

Відбудова мостів, підірваних при обороні Миколаєва: на ще одну переправу потрібно 220 мільйонів гривень

Imagine Dragons зняли кліп у зруйнованому окупантами селі на Миколаївщині (відео)