У Миколаєві зростає статистика щодо жорстокого поводження з дітьми: вже зареєстровано 42 випадки

У Миколаєві зростає статистика щодо жорстокого поводження з дітьми: вже зареєстровано 42 випадки

Автор: Ян Ярчук 05 Июня 2024 08:00

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради фіксує збільшення кількості випадків жорстокого ставлення до дітей

Як повідомила начальниця служби Юлія Кравченко в ефірі ТРК «МАРТ», статистика стрімко зростає:

«Якщо за минулий рік ми мали 76 зареєстрованих випадків жорстокого поводження з дітьми по місту, то вже за перший квартал цього року ми маємо 42 випадки. Тобто, якщо так піде й надалі, на кінець року у нас буде збільшення майже в тричі, а то й більше».

Вона також нагадала, що Закон передбачає відповідальність за домашнє насильство, що буває декількох видів: сексуальне, фізичне, психологічне та економічне.

Наразі у Миколаєві працюють державні центри та організації, куди можна звернутися за психологічною допомогою. Там працюють як з батьками, так і дітьми, зокрема проблемами дітей підліткового віку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Розстріляне дитинство: на Херсонщині розслідують 145 воєнних злочинів проти неповнолітніх

Водночас Юлія Кравченко зазначила, що якщо ж батьки не змінюють їхню модель виховання – працівники служби захисту вимушені забрати дитину з родини. Але у будь-якому разі батьками дають шанс, аби виправити ситуацію.

«Ми працюємо з дитиною, родиною, але якщо родина не хоче спілкуватися з психологом або ставить якісь умови, якщо немає зацікавленості, а проведена робота не дає результату, ми повертаємо дитину і знову там відбувається насильство, то в такому разі заводиться кримінальна справа, проводиться досудове розслідування. Відповідно ми подаємо позов на позбавлення батьківських прав», – пояснює керівниця служби у справах дітей.

Щодо ситуації по області, то від домашнього насильства постраждали 135 дітей, з них 34 дитини стали жертвами фізичного насильства, а 11 дітей зазнали сексуального насильства, 90 – психологічного. Про це у березні 2024 року повідомляла начальниця служби у справах дітей Миколаївської ОВА.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів