У Миколаєві намагаються встигнути закрити всі вікна в пошкоджених будинках до початку опалювального сезону

У Миколаєві намагаються встигнути закрити всі вікна в пошкоджених будинках до початку опалювального сезону

Автор: Марина Поліщук 23 Октября 2022 07:50

Миколаївські комунальні служби не встигають закрити ОСБ-плитами вибиті вікна в домівках містян до початку опалювального сезону, тому на допомогу приїхали команди з трьох українських міст. Про це під час брифінгу 20 жовтня розказав мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

«Сьогодні наші команди не встигають працювати. Я попросив через Асоціацію міст України інші міста допомогти нам. Власне, вже відпрацювали команди з Одеси та Івано-Франківська. Зараз вже розпочали роботи команди з Житомира, Рівного і очікуємо команди з Луцька. Сподіваюся, що ці люди нам допоможуть. Зараз кількість розбитих вікон, які ми закриваємо ОСБ-плитами і піною монтажною, складає 60%. У нас ще багато роботи. Тепло будемо запускати у всі будинки, де це можливо», — відзначив міський голова.


Комунальники перекривають вікна, пошкоджені вибуховою хвилею. Фото: Суспільне Миколаїв

У вересні Сєнкевич повідомляв, що в місті без вікон на той частково або повністю була кожна друга багатоповерхівка. Від обстрілів також постраждали майже всі медичні заклади. Вікна в лікарнях також забиваються ОСБ-плитами. 

Допомогу для хоча б часткового відновлення пошкоджених житлових будинків Миколаїв отримує з декількох напрямків. Це державна допомога у вигляді будівельних матеріалів. Матеріали, придбані за гроші міської ради. Та благодійна допомога від благодійних організацій та інших держав. Про це Олександр Сєнкевич розповів в інтерв’ю «Суспільному».


Комунальники перекривають вікна у центрі Миколаєва. Фото: Суспільне Миколаїв

Найбільше, за словами міського голови, Миколаєву допомагає уряд Данії. Днями до міста надійшов вантаж з ОСБ-плитами, якими забивають вікна, балкони та двері в пошкоджених будинках.

«Ми не використовуємо скло, бо після повторних обстрілів воно просто розбивається і гроші витрачаються марно. Тому було прийнято рішення використовувати ОСБ-плити і піну будівельну, щоб утеплювати будинки. Досі в нас є будинки до кінця не закриті, міська влада працює на цим», — розповідає мер.


Працівники з Івано-Франківська перекривають вікна ОСБ-плитами. Фото: Суспільне Миколаїв

За словами Сєнкевича, найбільшою проблемою в Миколаєві лишається недостатня кількість працівників для виконання ремонтних робіт. Тому й залучаються бригади з інших міст. Витрати на заробітну плату їм компенсують їхні міські ради.

«Цих хлопців ми зустрічаємо, годуємо й забезпечуємо місцями ночівлі, зарплату їм платять їхні міські ради. Фактично ця допомога для Миколаєва є безкоштовною. Вони закривають вікна, приїжджають сюди з підйомниками», — говорить міський голова.

Усі будівельні матеріали жителям міста видаються безкоштовно. Наприклад, фанеру, ОСБ-плити, плівку тощо.

Перші, хто приїжджає на місця влучань, — це працівники ДСНС та Червоного Хреста, загони швидкого реагування, поліція. Уже після обстеження територій, якщо не діє комендантська година, до роботи приступають співробітники адміністрацій районів. Після закінчення комендантської години приїжджають всі інші служби, які розбирають завали, прибирають будівельне сміття, розкидане скрізь.

«Закривають вікна, роздають плівку, ОСБ-плити — усе, що потребують люди. Тих, кому немає де жити, ми забезпечуємо або тимчасовим житлом, або допомагаємо їм виїжджати за кордон. Усім, хто залишається у своїх будівлях, намагаємося максимально допомогти», — розповів Олександр Сєнкевич.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів