У Мелітополі окупаційна влада почала примусову мобілізацію – мер Федоров

У Мелітополі окупаційна влада почала примусову мобілізацію – мер Федоров

Автор: Євген Веселов 02 Октября 2022 16:08

Розповідаючи про справжні мотиви проведення російською окупаційною владою псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України, ми акцентували увагу, що окупанти мають на меті проведення зокрема й примусового призову до лав свого війська жителів цих територій.

На жаль, це припущення підтверджується. Міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі національного марафону на «Першому» розповів, що окупаційна адміністрація вже створила в місті військомати й видала наказ про фактичну мобілізацію місцевих жителів:

«Весь цей фейк з референдумами, плясками на болотах роблять лише для того, щоб мобілізувати примусом наших чоловіків. Забрати їх у свою псевдо «другу армію» світу. Зробити так, як вони робили це у Донецьку і Луганську - примусом. Збирати з підприємств, забирати з лікарень, зі шкіл і це сьогодні вже відбувається».

Іван Федоров каже, що гауляйтер Євген Балицький своїми наказами створив військомат і дав вказівку до 10 жовтня зібрати три тисячі «добровольців».

«Не складно зрозуміти, що це не добровольці. Сьогодні вони виставили умову, що якщо ти не хочеш (йти до армії – прим. ред), ти маєш замість себе привести дві чи три людини і тоді тебе викреслять з «добровольців». Такі факти є. Так це працює на тимчасово окупованих територіях. Тому ми і закликаємо чоловіків покидати тимчасово окуповану територію як умова швидше – вони під основною загрозою», - каже законний міський голова Мелітополя.

Нагадаємо, що 20 вересня 2022 року гауляйтер тимчасово окупованих територій Херсонщини Володимир Сальдо зробив схожу заяву. Спочатку він оголосив про проведення псевдореферендумів, а потім про те, що на території Херсонщини будуть формуватися «добровольчі батальони» з числа місцевих мешканців.

Тож очевидно, що найближчим часом слід очікувати від російської окупаційної адміністрації Херсонщини більш активних дій по примусу жителів області чоловічої статті до мобілізації в російську армію.

Способів цього уникнути небагато – або евакуюватися, або переховуватися від росіян.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів