У Лазурному новий гауляйтер, його попередник виявився непотрібний російським окупантам

У Лазурному новий гауляйтер, його попередник виявився непотрібний російським окупантам

Автор: Марина Поліщук 22 Февр. 2023 14:36

Новим гауляйтером курортної Лазурненської селищної територіальної громади Скадовського району російські окупанти призначили директора місцевого комунального підприємства «Лазурне» Олександра Дудку. До нього селом продовжував «керувати», але вже під владою окупантів, колишній голова громади – учасник АТО, колаборант Сергій Бєлік.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, останнім часом Дудка Олександр Петрович (на фото вгорі) активно знімається у відеосюжетах російських пропагандистів. У них він то тягне до пункту видачі російських паспортів напівсліпого 103-річного дідуся, то займається роздачею «пільгового» вугілля, то роздає цукерки місцевим малюкам. 

Також він у своїх відео погрожує відбирати житло в тих, хто виїхав з окупованої Херсонщини. 

До призначення гауляйтером Олександр Дудка очолював комунальне підприємство «Лазурне» Лазурненської селищної ради, яке займалося обслуговуванням місцевого пляжу. На цій посаді він перебував від листопада 2021 року.

Чому прибрали протеже Ковальова

Першим гауляйтером Лазурного був чинний на момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну голова громади – учасник АТО, колаборант Сергій Бєлік.

«Сергій Бєлік. Голова Лазурненської громади. Радісно приймав участь в параді побєдобєсія [9 травня 2022 року]. Також брав участь у так званій «нараді колаборантів» під головуванням Володимира Сальдо. Колаборант», – так писав про Бєліка телеграм-канал «База зрадників Херсона».


Сергій Бєлік. Фото: «База зрадників Херсона»

Востаннє про нього як про голову окупаційної адміністрації Лазурного повідомляли ще в вересні 2022 року.

Чому Бєліка усунули з посади – достеменно невідомо. Як пише Центр журналістських розслідувань, можливо, його спіймали на розкраданні російських грошей і «гуманітарки». Але більш імовірно, зазначає видання, що після вбивства народного депутата України від партії «Слуга народу», колаборанта Олексія Ковальова, який у 2020 році добивався висування Бєліка на посаду голови Лазурненськоі громади, останній виявився просто непотрібним окупантам.

Ще наприкінці червня минулого року СБУ повідомила Бєліку про підозру за фактом державної зради.

«Слідством встановлено, що голова селищної ради з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну добровільно перейшов на бік загарбників, співпрацює та надає допомогу в підривній діяльності проти України.

З’ясовано, що за вказівкою спецслужб РФ та російської окупаційної влади він організував збір та передачу інформації про місцезнаходження та адреси місцевих патріотичних активістів, військовослужбовців, учасників АТО/ООС та працівників правоохоронних органів. Використовуючи отримані дані, окупанти залякували мешканців Херсонщини та придушували їх громадянський опір окупаційним військам.

Крім того, голова селищної ради організував та забезпечив на території ввіреної громади проведення будівельно-монтажних робіт для облаштування фортифікаційних споруд на блокпостів ЗС РФ.

На виконання завдань представників окупаційної «военно-гражданской администрации Херсонской области» зрадник передавав країні-агресору відомості щодо життєдіяльності громади та підпорядкованих структурних підрозділів, а також організовував проведення проросійських суспільно-політичних заходів на ввіреній території.

Фігуранту кримінального провадження повідомлено про підозру за ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України», – повідомляла пресслужба СБУ.


Максим Філін. Скріншот з відео, джерело: investigator.org.ua

Фактичним керівником окупаційної адміністрації Лазурного, так званим «смотрящим», був Філін Максим Сергійович, 7 липня 1984 року народження. Він є власником місцевого гостьового будинку «Настасьино». Філін – громадянин Росії, ще у 2013 році втік до Лазурного з рідної Тули через величезні борги і несплату податків. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року він зіграв ключову роль в окупації Лазурненської громади, викраденні і пограбуванні місцевих жителів. Після знищення партизанами одіозних колаборантів – Ковальова, Журавка тощо – Філін дуже переживав за своє життя, наразі про його долю не відомо.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів