У Херсоні попрощались з родиною, яка загинула під час обстрілу на Таврійському

У Херсоні попрощались з родиною, яка загинула під час обстрілу на Таврійському

Автор: Євген Веселов 16 Сентября 2022 12:14

14 вересня у мікрорайоні Таврійській пролунало декілька вибухів. Окупаційні медіа одразу прибули на місто пригоди і видали фейкову новину про начебто обстріл збройними силами України Таврійського мікрорайону ракетами HIMARS.

Як стало відомо, унаслідок мінометного обстрілу, який здійснили росіяни, загинула родина Шнабських. Життя чотирьох мирних мешканців Херсона, які ввечері вийшли погуляти з собакою, забрали росіяни. Інформацію про трагедію підтвердив брат загиблого Геннадій, який повідомив, що внаслідок обстрілу загинула родина його рідного брата – двоє дорослих і дві дівчинки 12 і 8 років.

Попрощалися з родиною 16 вересня.

Унаслідок вибухів пошкоджені вікна квартир у багатоповерхівці, скляний фасад фітнес-клубу, який розташований на 1-му поверсі, контактні тролейбусні лінії та лінії електричних мереж.

Російські пропагандисти використали цю історію як страшилку, лякаючи херсонців загрозою обстрілів з боку ЗСУ. Самовидці ж з-поміж херсонців кажуть про дві ймовірні версії. Перша – вибухнули і впали уламки російських засобів ППО, а за другою версією - це була мінометна атака знов-таки з боку російських військ. Подальший розгляд цієї події свідчить про те, що це був, скоріш за все, мінометний обстріл окупантів.

На користь цієї версії каже те, що в той час українські війська не здійснювали ракетних атак, про що заявив депутат Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. Про ймовірну мінометну атаку свідчить і те, що дописувачі мережі, зрівнявши фото наслідків вибухів на асфальті, зазначили, що вони геть не схожі на сліди від РСЗВ HIMARS, які видно, наприклад на Антонівському мосту. Зазначається, що вони майже стовідсотково схожі на сліди мінометних обстрілів.

Небайдужі херсонці провели власне невелике розслідування, інформує один із анонімних херсонських телеграм-каналів. Згідно з цією версією, мінометний обстріл проводився із селища Інженерне.

Так, на фото №1 видно кут розльоту уламків і направлення, звідки здійснювався обстріл.

На фото №2 показано місце, де сталися вибухи. Як стверджують автори, фото №1 зроблено саме з багатоповерхівки поруч.

Фото №3 вказує напрям обстрілу у масштабі, з точкою прильоту з фото №1. Як видно, згідно з цією версією, обстріл проводився зі сторони селища Інженерне, що знаходиться вздовж Бериславського шосе.

На фото №4 видно, що ця територія на околицях Херсона повністю знаходиться під контролем окупаційних військ російської федерації.

Ця версія не може претендувати на офіційну і має деякі недоліки, але вона однозначно вказує на те, що про обстріл українськими РСЗВ HIMARS мови йти не може. Характер воронки однозначно це спростовує. Характер наслідків каже про те, що мова йде про вибух від боєприпасу, який має значне менший радіус враження. Обстріл вівся з контрольованою окупаційною владою території.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів