У Херсоні починають працювати ліфти
Ілюстративне фото

У Херсоні починають працювати ліфти

Автор: Євген Веселов 02 Июня 2023 17:30

У прифронтовому місті, яке постійно під обстрілами, влада дозволила херсонцям на свій страх та ризик ухвалювати рішення про запуск ліфтів, укладаючи самостійно угоди зі спеціалізованими організаціями. Є вже перші ластівки.

Від 1 червня ліфти запрацювали в деяких ОСББ Таврійського та Шуменського мікрорайонів. Рішення про запуск мешканці будинків приймають самостійно, збирають гроші по під’їздах, враховуючи цілий перелік факторів, починаючи з безпекового, завершуючи готовністю людей сплачувати гроші. Тож у одній багатоповерхівці можуть працювати ліфти в декількох під’їздах, а можуть не працювати взагалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Херсоні, попри зняття заборони, досі не працюють ліфти

Як вдалося з’ясувати, вартість обслуговування одного ліфта на місяць складає приблизно 1100-1250 грн. Кошти збирають з тих, хто фактично проживає, з розрахунку на людину. Зібрав під’їзд гроші – підйомник оглядає експлуатуюча організація і вмикає.

Зазвичай, на одну людину виходить від 50 до 70 грн на місяць у залежності від кількості квартир та проживаючих у них херсонців.

Картоприймачі поки що не працюють, але в перерахунку на поїздки на даний час сума оплати з людини співвідносна з тією, яку платили по картках до війни.

Поки не до кінця зрозуміло, як саме буде відбуватися аварійне обслуговування підйомників у разі, якщо станеться якась нештатна ситуація вночі, адже пересуватися містом під час комендантської години заборонено. Але голови ОСББ кажуть, що попереджають мешканців не користуватись ліфтом після 21:00.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів