У Херсоні паніки немає, триває евакуація населення

У Херсоні паніки немає, триває евакуація населення

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2023 09:00

Міська влада Херсона повідомила, що мікрорайон Корабел з метою безпеки вже знеструмлено, газопостачання теж буде відключене. Нагадаємо, вранці 6 червня російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС.

Евакуація населення цього мікрорайону відбувається в першу чергу. Як розповіла «Гривні» місцева жителька Оксана, на Острові від самого ранку вже було чимало машин служб надзвичайних ситуацій, швидких та автобусів.

«Люди спокійно йдуть в автобуси зі своїми речами. Бачила, що багато жителів Острову з тваринами на повідках та клунками пішки йшли через міст. Паніки в місті немає, все дуже організовано. Сама я теж покинула квартиру – переїхала до знайомих в інший мікрорайон. Хоча дехто з моїх сусідів залишився вдома на Острові – не хочуть виїжджати», – розповіла херсонка.

Тим часом, судячи з відео, що з’являються в мережі, вода продовжує прибувати – у районі Нафтогавані вже затоплені приватні будинки, гаражі.

Загалом на правому березі в Херсонській області у критичній зоні перебуває приблизно 16 тисяч людей. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

За його словами, нині відбувається евакуація населення з небезпечних ділянок. Влада прокомунікувала з усіма старостами та головами обʼєднаних територіальних громад. Вони організовують збори людей. У кожній громаді є окремий штаб, який відповідає за свою територію.

Станом на 7:30 у Херсонській області частково або повністю підтоплені Тягинка, Львове, Одрадокамʼянка, Іванівка, Микільське, Токарівка, Понятівка, Білозерка, мікрорайон Острів.

«Ми розуміємо, що будуть підтоплені й інші населені пункти, готові до цього. Наразі організовано евакуацію мешканців цих населених пунктів автобусами до Херсона, далі до Миколаєва, звідти до Хмельницького, Одеси, Кропивницького, Києва та інших міст», — розповів Прокудін.

О 12:00 на залізничному вокзалі Херсона буде евакуаційний потяг до Миколаєва. Постійно триває оповіщення населення. Влада працює над тим, щоб подбати про надання гуманітарної допомоги.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів