У Чорному та Азовському морях знову гинуть дельфіни й риба: науковець назвав причини (фото)

На Одещині, на березі Чорного моря, знову почали виявляли тіла загиблих дельфінів. Така ж ситуація спостерігається  й на окупованих територіях України, в Азовському морі.

Лише за останній тиждень на території Національного природного парку «Тузлівські лимани» та на піщаному пересипу неподалік від нацпарку було виявлено чотири тіла чорноморських китоподібних: три азовки та одну білобочку. Про це повідомив науковий співробітник НПП «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

Він також додав, що ще двох загиблих азовок знайшли на пляжах Одеси.

Там же, в Одесі, зафіксували ще двох живих азовок із нетиповою поведінкою. За словами науковця, ймовірно, тварини контужені потужними шумами війни. Він наголошує, що травень став одним із наймасштабніших за кількістю застосованих засобів ураження:

«Війська РФ здійснили хаотичні бомбардування дронами в перемішку з ракетами, зокрема запускаючи крилаті ракети типу «Калібр» з акваторії Чорного моря, а також БпЛА типу «Shahed» та балістику. Загалом за ці дні ворог застосував понад 1500 ударних дронів та десятки ракет по всій Україні, значна частина яких була спрямована на прибережні регіони та логістичні вузли. Не виключено також, що ссавці загинули або були контужені від розривів бомб чи мін в окупованих РФ акваторіях моря Херсонської, Миколаївської областей та Криму, або ж у зоні нафтового забруднення Чорного моря поблизу російських портів Туапсе чи Новоросійськ, після чого течія принесла їх до берегів нашого національного парку. Можливо, тварини загинули й через отруєння згустками нафтопродуктів. Таке явище ми спостерігали торік, коли море винесло до нацпарку мертву афаліну, забруднену нафтою за майже 700 кілометрів звідси».

Науковець також додав, що близько 40 тіл китоподібних виявлено на чорноморському узбережжі Грузії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Море змушене реагувати на наслідки воєнних ударів»: еколог – про викиди морських коників на узбережжя Одеси

Також нещодавно Іван Русєв писав, що і в Азовському морі масово гинуть китоподібні, переважно азовки. Причиною науковець називає безпосередній наслідок війни Росії проти України:

«В Азовському морі останнім часом масово гинуть дельфіни. Трупи морських ссавців валяються на пляжах Маріуполя, Урзуфа, Бердянська та інших населених пунктах. Море викидає і дельфінів, і мертву рибу – бичків, пеленгасів, осетрових. У Центрі вивчення окупації наголошують, що кількість дельфінів, яких викинуло на берег останнім часом, вже вдвічі перевищує показники минулого року за цей період. Екологічна катастрофа у Азовського морі пов’язана з критичним забрудненням моря нафтопродуктами, хімічними сполуками, мазутом та каналізаційними стоками, які окупанти масово скидають в акваторію моря».

За словами Івана Русєва, екологічний стан регіону Азова стрімко погіршується, що призводить до знищення унікальної природної морської екосистеми. Водночас окупаційна влада ігнорує будь які негативни екологічні наслідки, залишаючи море та його мешканців на межі вимирання.

Фото з фейсбук-сторінки Івана Русєва

Пов'язані записи

Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

Подробиці
На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

Подробиці