«Тропінка» продовжить приймати вагітних, майбутніх херсонських мам також чекають у Миколаєві

«Тропінка» продовжить приймати вагітних, майбутніх херсонських мам також чекають у Миколаєві

Автор: Марина Поліщук 29 Декабря 2022 11:00

Породілля Ольга на руках з новонародженим сином Максимом зараз перебуває у п’ятиповерховому корпусі лікарні імені Тропіних у Херсоні, яку 27 грудня обстріляли російські окупанти. Жінка каже, усіх, хто знаходився в пологовому відділенні, перевели сюди після того, як російська ракета влучила у будівлю.

«Було дуже страшно. Різкі вибухи, скло почало вилітати. Я те що бачила, те і схопила. Бачила тільки сина і ковдри. Лікарі всі були в коридорі. Ми спочатку ховалися, а потім зрозуміли, що треба вже бігти», – розповіла молода мама «Суспільному».


Чоловік підмітає двір біля зруйнованого входу в акушерське відділення лікарні імені Тропіних. 28 грудня 2022 р. Усі фото: Суспільне Херсон

Директор лікарні Леонід Ремига показує шматки розірваного снаряда, який 27 грудня о 17 годині влучив у пологове відділення. Каже, у цей час там перебувало 6 жінок – дві вагітні та чотири породіллі, а також медперсонал. Ніхто з людей не травмований.

«Майже вщент знищене приймальне відділення акушерського корпусу. Пошкоджені близько 35 вікон і значне пошкодження будівлі там, де ми приймали вагітних», – каже головний лікар.

Завідувач пологового відділення Сергій Морозов розповів, що перед влучанням російського снаряда в будівлю лікарі закінчили операцію – кесарів розтин одній із породіль та оформлювали документи.

«Усе було в диму, гарі та пилу. Дякувати Богу, окрім будівлі, ніхто не постраждав», – каже він.


Зруйноване обстрілами окупантів пологове відділення лікарні імені Тропіних. 28 грудня, 2022 р.

Незважаючи на жорстокі обставини, лікарня не припиняла й не буде припиняти приймати вагітних та породіль. Про це ввечері 28 грудня повідомили на сторінці «Тропінки» в соцмережі. Значних руйнувань зазнали приміщення прийому вагітних та лікарської ординаторської. А пологовий зал, операційна й палати постраждали мінімально.

«Завдяки допомозі міської та районної адміністрацій, терміново отримали частину необхідних будівельних матеріалів, і зранку працівники лікарні власними силами закривали плівкою та ОСБ-плитами пошкоджені вікна та двері. (Загалом зруйновано 38 вікон та 4 дверних пройомів.) Зараз проводиться робота з накриття покрівлі спеціальними тимчасовими тентами», – йдеться в повідомленні лікарні.

Зважаючи на те, що ще за часів пандемії ковіду в 2020 році в лікарні було відкрито додаткове (резервне) приймальне відділення, саме воно наразі буде працювати для прийому вагітних – на час відновлення основного.

Породіллі, які на момент обстрілу перебували в будівлі, зараз готуються до виписки. У подальшому всі жінки, які звертатимуться до пологового відділення, будуть безкоштовно забезпечені спеціальними додатковими гігієнічними наборами для матері та дитини.

«Життя продовжує народжуватися, навіть у неймовірних умовах жаху війни. Вчора у відділенні побачили світ двоє маленьких херсонців. Можна сказати, вони одразу народилися двічі. Тож ‒ таки незламні...

А медичний персонал, як завжди, залишається на робочих місцях і продовжує героїчно виконувати свій святий обов'язок. Тримаємося заради життя херсонців», ‒ йдеться у повідомленні лікарні.

Завідувач пологового відділення Сергій Морозов з новонародженим херсонцем. Фото зі сторінки лікарні в соцмережі

Базові телефони клінічної лікарні імені Тропіних:

поліклініка для дорослих № 1 – (095)278-33-03,

поліклініка для дорослих № 2 – (095)274-30-33,

поліклініка для дорослих № 3 – (095)285-33-03,

дитяча поліклініка № 1 – (095)273-31-03,

дитяча поліклініка № 2 – (066)794-16-95,

дитяча поліклініка № 3 – (095)285-33-03,

жіноча консультація – (095)434-04-35,

приймальне відділення – (099)465-88-87,

міський травматологічний пункт – (099)445-31-12,

акушерське відділення – (068)882-33-49.

А тим часом миколаївські лікарні готові приймати вагітних та породіль після обстрілу пологового відділення в Херсонв. Про це «Суспільному» повідомила начальниця управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

«Ми готові приймати пацієнтів – вагітних та породіль. Пологові будинки налаштовані на те, якщо такі пацієнти до нас звертаються, ми їх госпіталізуємо, надамо потрібну медичну допомогу», – розповіла вона.

Миколаївські медзаклади від початку вторгнення РФ допомагають колегам з Херсона, каже начальниця управління охорони здоров'я.

«Коли Херсон був на початку окупації, дуже багато передавалося гуманітарної допомоги, ми ділили її фактично навпіл із закладами Херсона, які надавали допомогу своїм жителям. Усі проблеми, які нас просять вирішити колеги з Херсонської області, ми всі їх вирішуємо», – каже посадовиця.

Зі слів Ірини Шамрай, усі лікарні Миколаєва попереджені та готові приймати пацієнтів з деокупованих територій Херсонщини.

«У нас було розширене відділення нейрохірургії в лікарні швидкої медичної допомоги у зв’язку з тим, що в Херсоні не всю медичну допомогу можна надавати в тих закладах, які там є. Багато було дітей переведено з Херсонської обласної дитячої лікарні, тому в нас тісна взаємодія», – розповіла Шамрай.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів