«Танки для наступного етапу». Що писали ЗМІ світу про війну РФ в Україні 6-7 січня

«Танки для наступного етапу». Що писали ЗМІ світу про війну РФ в Україні 6-7 січня
Автор: Марина Поліщук 09 Янв. 2023 07:50

Тема війни в Україні щодня активно висвітлюється в засобах масової інформації світу. Переважна більшість друкованих видань на перших сторінках своїх видань за 6 та 7 січня звернули увагу читачів на тему так званого «різдвяного перемир’я». Ще одна надважлива для нас тема, про яку написали чимало західних ЗМІ, – про новий рівень військової допомоги Україні від США та Європи.

На початку дайджесту – новини із перших шпальт газет світу за 6-7 січня, що стосуються Херсона та Херсонської області.

Переклад здійснив член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський

ХЕРСОНЩИНА НА ПЕРШИХ ШПАЛЬТАХ ДРУКОВАНИХ ЗМІ СВІТУ

Велика Британія. The Daily Telegraph

ПОЖЕЖНА ЧАСТИНА УКРАЇНИ ПОТРАПИЛА ПІД УДАР ЗА КІЛЬКА ГОДИН ДО ПЕРЕМИР'Я

Захід засуджує лицемірство Путіна після нападу, який убив одну людину напередодні перемир'я, призначеного для святкування православного Різдва

Російська артилерія вчора вдарила по пожежній частині в Херсоні на північному сході України, убивши одного пожежника за кілька годин до початку встановленого Кремлем режиму припинення вогню на святкування православного Різдва.

Обстріли також тривали в районі Донбасу після полудня, передбачуваного початку першого в країні режиму припинення вогню з початку війни в лютому. Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив: «Росія оголошує перемир'я опівдні, а вранці поспішає нанести удар».

США. Los Angeles Times

ДО РОСІЙСЬКОГО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ ПОСТАВИЛИСЯ ЗНЕВАЖЛИВО

Москва оголосила перемир'я на православне Різдво, а Київ і Захід назвали це хитрощами.

Підпис під фото: у Херсоні після обстрілу горить будинок.

США. The New York Times

УКРАЇНА ЗНАХОДИТЬ ДОКАЗИ СЕКСУАЛЬНИХ ЗЛОЧИНІВ НА ОКУПОВАНИХ РОСІЄЮ ТЕРИТОРІЯХ

На восьмий чи дев'ятий день утримання під вартою у Росії 26-річну українку Ольгу прив'язали до столу до пояса. Протягом 15 хвилин слідчий обсипав її матом, потім накинув на неї куртку і впустив до кімнати ще сімох чоловіків. «Щоб налякати, — згадує вона. — Я не знала, що буде далі».

Сидячи через кілька тижнів у тісній кухні Ольги в Херсоні, на півдні України, Ганна Сосонська, слідчий Генеральної прокуратури, слухає її розповідь про випробування — звіт про примусове оголення, який, за словами прокурорів, додав до накопичення доказів. що російські війська використовували злочини на сексуальному ґрунті як зброю війни у місцях, якими вони колись правили.

«Ми знаходимо факти сексуального насильства у всіх місцях, окупованих Росією, — сказала пані Сосонська. — Всюди: Київська область, Чернігівська область, Харківська область, Донецька область, а також тут, у Херсонській області».

Після кількох місяців бюрократичної та політичної тяганини, робота українських чиновників, набирають обертів у документуванні сексуальних злочинів.

ПОВОРОТИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Щоб вистояти після 10 місяців війни, деякі компанії країни перенесли або замінили продукцію.

6 СІЧНЯ

Велика Британія. The Guardian

ТРАСТИ АБРАМОВИЧА ПЕРЕДАЛИ ДО САНКЦІЙ

Трасти, що зберігають мільярди доларів активів Романа Абрамовича, були змінені, щоб передати власність беніфеціара його дітям незадовго до накладення санкцій на російського олігарха.

Витік файлів, з якими ознайомився Guardian, свідчить про те, що 10 секретних офшорних трастів, створених на користь Абрамовича, були швидко реорганізовані на початку лютого 2022 року, за три тижні до початку війни президента Володимира Путіна в Україні.

Кардинальна реорганізація фінансових справ Абрамовича почалася лише через кілька днів після того, як уряди погрожували запровадити санкції проти російських олігархів у разі вторгнення.

США. Arkansas Democrat-Gazette

УКРАЇНСЬКІ СИРЕНИ ВИЮТЬ НА ТЛІ НЕПРОСТОГО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ

Українці відзначають православне свято

У п'ятницю над Києвом настала тривожна тиша, незважаючи на те, що сирени повітряної тривоги завили там і по всій Україні невдовзі після набуття чинності російської декларації про припинення вогню на православне Різдво. Українські та західні офіційні особи зневажливо поставилися до перемир'я як до хитрощів.

Вибухів у столиці не було чути.

Кияни наважилися вийти на сніговий пил, щоб купити подарунки, торти та продукти для сімейного святкування Різдва через кілька годин після того, як мало початися перемир'я.

Президент Росії Володимир Путін у четвер наказав своїм силам в Україні дотримуватися одностороннього 36-годинного припинення вогню. 

Підпис під фото: Предстоятель Православної Церкви України Київського Патріархату Патріарх Філарет у п'ятницю очолив Святвечір у Свято-Володимирському соборі в Києві.

Австрія. Salzburger Nachrichten

РОСІЯ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПАЛІЄМ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

У п'ятницю вранці набула чинності одностороння угода Росії про припинення вогню в Україні. Її не можна сприймати як серйозний внесок у мир, незалежно від того, чи відзначається він у православне свято. Скоріше, це цинічна постановка, задумана лицемірною трійцею Москви: політика, церква та армія.

Кремлівський бос хоче показати росіянам і співчуваючим на Заході, що він зацікавлений у мирі. Відповідно, якщо Україна та її союзники з НАТО та ЄС навіть не хочуть, щоб зброя мовчала на Різдво, вони і є справжніми розпалювачами війни.

Насправді Путін не відступає ні на дюйм від своїх деструктивних планів в Україні. 1 січня він дав зрозуміти українцям, як мало його турбують мирні свята. Новорічне привітання з Кремля прийшло на дроні.

Російська церква надала аргумент на користь припинення вогню святкуванням православного Різдва. Її лідер, патріарх Кирило, як  явний прихильник війни, не може бути надійним прихильником миру, навіть якщо він розрахований лише на 36 годин.

Реальний аргумент на користь припинення вогню криється у стані російської армії. Вона стояла нерухомо принаймні в перші години перемир'я. Однак через її важкі втрати припущення очевидне, інакше вже й бути не може: війська Путіна потребують перепочинку.

Той факт, що Україна не дає їм цього зробити із фальшивим припиненням вогню, не робить її палієм війни. Вона була і залишається країною, яка борониться від нападу.

Бельгія. De Morgen

БРОНЕВИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Цим ви дійсно можете завдати шкоди росіянам

Німеччина. F.A.Z

РІЗДВО В УКРАЇНІ

У тіні війни – 6 і 7 січня - численні православні святкують народження Ісуса Христа. Так само в Україні, як тут у Києві у п'ятницю, військові та мирні жителі. 

Путін оголосив про припинення вогню на свята – оголошення, яке в Україні відкинули як цинічне. Незначна більшість українців нещодавно проголосувала за святкування Різдва 25 грудня. Це була не тиха ніч. В цей день Путін бомбив лікарні, дитсадки та церкви.

MARDER ТА PATRIOT МАЮТЬ ДОСТАВИТИ ДО КІНЦЯ БЕРЕЗНЯ

- Росія: Це крок до ескалації конфлікту 

- Депутати вимагають танків «Леопард»

ДЕ ВОЛЯ, ТАМ І БРОНЯ

Якщо вірити віце-канцлеру, українці можуть не тільки радіти з того, що нарешті «Marder» доставили з Німеччини. Згідно з останньою заявою Хабека, за застарілим БТР повинен відразу ж послідувати основний бойовий танк «Леопард»: «Ми завжди адаптуватимемо наші поставки до потреб на полі бою». бойові танки для визволення окупованих територій. Але «Marder»  – не «Леопард». Він може підтримувати піхоту у боях з піхотою, але не може замінити у боях з основними бойовими танками супротивника.

Звісно, українці давно знають, що не кожне слово з Берліна слід брати за чисту монету. І що там ще потрібен час, щоб звикнути до ідей, які вважалися немислимими у коаліційних партіях до 24 лютого минулого року. 

Канцлер Шольц також порвав із політикою недоставки зброї до зон бойових дій у своєму виступі про рубіж століть. 

Але переконання партій та апаратів, що стоять за цією багаторічною стриманістю, не зникли відразу, як показали дискусії про «наступальну і оборонну зброю» або легкі та важкі танки.

Постачання німецької зброї в Україну ніколи не ґрунтувалося виключно на тому, що Україні потрібно було б на полі бою, хоча й були неодноразові заяви, подібні до заяви Хабека в Берліні. 

В іншому випадку їм довелося б надати минулої весни зенітні танки, самохідні гаубиці та «Marder», які Україна отримала або має отримати у найближчому майбутньому.

Небажання надавати Україні великі системи озброєння та навчати на них українських солдатів спостерігалося не лише у Німеччині. На сьогоднішній день жодна західна держава не надала Києву сучасних основних бойових танків, бойових літаків або ракет класу «земля-земля» великої дальності. 

Прямого виправдання цьому не чути. Гаубиці, системи залпового вогню, системи ППО і після десяти місяців відмови тепер ще й БТР власного виробництва - так, а бойові танки та винищувачі-бомбардувальники все ж таки - ні?

Причину цього слід розуміти з фрази, яку Федеральний канцлер повторює знову й знову: НАТО не хоче стати партією війни. Але що вона хоче? 

Вона хоче посилити військовий тиск на Путіна за допомогою дозованих постачань зброї, щоб він припинив свою терористичну війну на знищення. 

Але Захід не хоче, щоб Україна завдала Путіну принизливої поразки, яка поставила б під загрозу його режим. 

Західна державна канцелярія побоюється, що єдиним виходом буде ескалація війни (до ядерної) або агресія проти країн НАТО. Обидва варіанти здаються малоймовірними. 

Але у випадку з Путіним, як показує напад на Україну, доводиться зважати на рішення, які з точки зору Заходу здаються ірраціональними.

Проте курс обережності має власну ціну. Українці щодня платять найбільшу кількість смертей та руйнувань.

Якщо Захід побоюється загроз Путіна, це не лише збільшує ймовірність продовження цієї кампанії, а й підвищує ризик її повторення в інших місцях.

Шантаж чи навіть завоювання інших держав є останньою бізнес-моделлю, що залишилася у російського диктатора. Тому за грандіозними заявами Заходу про підтримку боротьби українців за свою свободу і навіть за саме їхнє існування мають слідувати відповідні дії заради власного авторитету.

Той, хто не хоче якось захищати цінності Заходу власними військами, які – це знову і знову чутно в Берліні – зараз захищають українці, має дати їм необхідну зброю, щоб зробити це зараз, а не лише у віддаленому майбутньому.

Український наступ зупинився. Навесні виникає загроза великого наступу росіян.

Для оборони та звільнення інших районів українській армії потрібні бойові танки. Десять місяців війни зменшили їхні запаси.

У Бундесверу замало танків «Леопард», щоб мати можливість поставити їх значну кількість. У французької армії справи не кращі. Проте, на задвірках німецьких кузень зброї досі лежать десятки старіших типів «Леопардів». А законсервованих «Абрамсів» на американських складах достатньо. Оголошене зараз постачання німецьких, французьких та американських танків показує, що де є воля, там і танк. Українці навіть були б вдячними за БТР Пума.

Іспанія. La Vanguardia

КИЇВ І МОСКВА ЗВИНУВАТИЛИ ОДНЕ ОДНОГО В НЕДОТРИМАННІ РЕЖИМУ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ

Україна і Росія вчора звинуватили одна одну в недотриманні режиму припинення вогню, офіційно оголошеного в четвер.

Одностороннє перемир’я Володимира Путіна Київ не визнає. Російська артилерія завчасно здійснила вогонь на Луганському фронті, стверджуючи, що вона відповідає на українські атаки.

Підпис під фото: українські військові святкують православне Різдво.

Іспанія. ABC

КОРОЛЬ НА ВІЙСЬКОМУ ПАРАДІ. ВІЙНА В УКРАЇНІ СВІДЧИТЬ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ІНВЕСТУВАННЯ В ОБОРОНУ

Феліпе VI хвалить збройні сили за їхню роботу із захисту конституційних цінностей

Іспанія. El País

ПУТІН ПОРУШУЄ ВЛАСНЕ ПЕРЕМИР'Я АТАКАМИ НА СХОДІ УКРАЇНИ

Згодом після початку режиму припинення вогню в країні пролунала повітряна тривога. Російські найманці атакували Соледар у Донецьку, а Бахмут досі перебуває під обстрілом. Москва виправдовується, що російські війська відповіли на обстріл Києва.

Вчора опівдні в Україні знову пролунала повітряна тривога. Незабаром після початку різдвяного перемир'я, встановленого Володимиром Путіним, Східний фронт знову став ареною бойових дій. 

Декілька російських частин продовжували кровопролитний наступ на сході, в районі спірного міста Бахмут Донецької області. Російська мережа найманців, відома як «Вагнер», штурмувала Соледар у тому районі і заявила, що вони близькі до того, щоб встановити контроль. 

Київ та Москва звинуватили одне одного у порушенні режиму припинення вогню. Міноборони Росії заявило, що його атаки стали відповіддю на те, що Україна продовжує "обстрілювати російські населені пункти та позиції військ". Уряд Зеленського вже попередив, що єдине перемир'я, яке він розглядає, - це повний відхід Москви за кордони України.

КОРОЛЬ НАГОЛОШУЄ НА НЕОБХІДНОСТІ ІНВЕСТУВАТИ В ЗАХИСТ ВІД РОСІЙСЬКОЇ ЗАГРОЗИ

Нідерланди. Trouw

ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ

Росія каже, що веде священну війну в Україні. Звичайно, був різдвяний кейс. Але це ніколи не сприймалося серйозно. Різдвяне перемир'я також було лише одним кроком у війні в Україні.

Італія. La Repubblica

ДАТИ ЩИТ КИЄВУ

«Прохання США до уряду», «Радник з безпеки Салліван дзвонить до Палаццо Кіджі. Вашингтон наполягає на постачанні протиракетної системи. Наприкінці місяця відбудеться саміт між союзниками у Рамштайні. Париж та Берлін оголошують про відправку додаткових озброєнь, щоб заблокувати росіян. Путінське перемир'я обмежує зіткнення, але не зупиняє війну».

Італія. Domani

ПУТІН ВИКОРИСТОВУЄ ПЕРЕМИР'Я В УКРАЇНІ ЯК ЗБРОЮ ІМПЕРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ

"Російські стратегії". «Перемир'я на православне Різдво не зупиняє конфлікту. Київ атакує Донецьк, а Москва відповідає ракетами на Краматорськ. Росія звинувачує Берлін: «Посилання бронетехніки та ескалація»

Швеція. Aftonbladet

ФОТО ВИКРИВАЄ СТРАХ ПУТІНА

Нові ознаки параної президента

Припускають, що під час новорічного звернення Володимир Путін оточив себе найманими статистами та одягнув бронежилет. Це розпалює чутки як про російську пропаганду, так і про параною Путіна.

- У Путіна є щось особливе. Його відрізняє потреба контролювати все, каже російський експерт Стіг Фредріксон.

Новорічна промова Володимира Путіна згодом викликала запитання. Перші припущення стосувалися військових, які вишикувалися позаду російського президента під час його виступу.

Було порушено питання щодо того, чи є солдати насправді акторами, оскільки кількох із них неодноразово бачили на фотографіях у різних контекстах навколо Путіна, на що звернули увагу кілька міжнародних ЗМІ. Перш за все, в центрі уваги опинилася білявка:

«Це захоплююче. Хто вона? Охоронець? Актор?», - написала репортер CNN Кларисса Ворд у Twitter.

- Жінка, яка стоїть ближче до Путіна зліва, час від часу з’являлася на офіційних фотографіях Путіна. Принаймні так здається. Напередодні Нового року вона була солдатом у формі. На знімку 2016 року вона зображена в складі екіпажу на рибальському човні. На іншій фотографії вона стоїть позаду Путіна під час візиту до церкви, розповідає кореспондент SVT Берт Сундстрем.

Пізніше експерти звернули увагу на ще одну деталь. А саме, схоже, що Путін під костюмом одягнений у бронежилет.

«Цікаво. Здається, у Путіна бронежилет – і люди, з якими він зустрічається, добре знайомі з раніше влаштованих піар-заходів», – написав Карл Більдт у Twitter про новорічні знімки.

Колишній російський кореспондент Стіг Фредріксон бачив фотографії, але не хоче спекулювати, чи правдиві теорії навколо акторів.

- Ти ж знаєш, що вони добре вміють пропагувати. Цілком можливо підробити подібні аранжування фотографій і можливості для фото. Не думаю, що ми коли-небудь дізнаємося, що правда, а що ні, – каже Стіг Фредрікссон.

Щодо бронежилета Фредріксон каже, що Володимир Путін ретельно вживає всіх доступних заходів безпеки, і що домовленості навколо нього суворі.

- Він взагалі не любить бути з людьми. Навальний (ув'язнений опозиціонер Олексій Навальний, прим. ред.) зазвичай називає Путіна "людиною в бункері", каже Фредріксон.

- Ви можете сказати, що ви знаєте, що він оточений величезною силою безпеки. У нього є своя спеціальна охорона – президентська охорона.

Чого так боїться Путін?

- Він боїться нападів і для цього є всі підстави. Це цілком обґрунтоване занепокоєння і страх нападів.

На його переконання, інсценовані домовленості навколо Путіна – це щось більше, ніж стара тактика КДБ і СРСР.

За словами Фресома Дрікссона, Путін керує більшою мірою, ніж усі його попередники.

- Навіть ті, хто бере участь у цих заходах, повинні пройти перевірку та схвалення заздалегідь. Він має все контролювати.

Чи були найближчі попередники Путіна в Росії Борис Єльцин чи Михайло Горбачов під таким же контролем, як він, Стіг Фредріксон вважає що ні, натомість порівнює Путіна зі Сталіним і Леонідом Брежнєвим.

- Горбачов був тим, хто відійшов від цієї схеми, тому що любив виходити на вулицю і тиснути людям руки. Єльцин був таким же. 

Швейцарія. Blick

ШВЕЙЦАРІЯ ЛІДИРУЄ В ЄВРОПІ. ТАК ПРАЦЮЄ ПОЛІТИКА ЩОДО БІЖЕНЦІВ

Більш послідовна інтеграція, краща освіта та швидша депортація: ось чому не буває заворушень, як напередодні Нового року в Німеччині. Що ще потрібно виправити?

Підпис під фото: українські біженці дякують за солідарність Швейцарії 6 травня 2022 року в Берні

Канада. MG

Для українців, які переміщені в результаті війни і живуть зараз у Монреалі, новий рік приносить змішані емоції та велику невизначеність

Спочатку, коли люди лише виїжджали, вони були засмучені війною. Але зараз, через деякий час, люди починають ностальгувати по дому», — каже Лариса Красовська з дочкою Іриною у локації Української національної федерації Канади у Монтрі.

Португалія. Público

ПРАВОСЛАВНЕ РІЗДВО У БУЧІ

«Це останній рік, коли ми святкуємо 6 січня»

Китай. The China Daily

КИТАЙ І ТУРКМЕНІСТАН ПОГЛИБЛЮЮТЬ ВІДНОСИНИ

Країни погоджуються будувати держави зі спільним майбутнім       

У п’ятницю Китай і Туркменістан оголосили про підвищення рівня двосторонніх зв’язків до всеосяжного стратегічного партнерства, при цьому обидві сторони зобов’язалися посилювати всебічну співпрацю, підтримувати одна одну в питаннях, що стосуються їхніх основних інтересів, і будувати держави зі спільним майбутнім.

Президент Сі Цзіньпін і президент Туркменії Сердар Бердимухамедов оголосили про це під час переговорів у Домі народних зборів у Пекіні. Бердимухамедов перебував з державним візитом у Китаї з четверга по п'ятницю, його перший візит до Китаю з моменту його вступу на посаду минулого року.

Обидва президенти підписали спільну заяву, в якій йдеться, що під час зустрічі вони обмінялися думками щодо двосторонніх зв’язків, співпраці в різних сферах, а також регіональних і міжнародних питань, що викликають спільний інтерес, і досягли широкого консенсусу.

Вони також підписали низку документів про співпрацю в різних сферах, включаючи природний газ, спільний розвиток «одного поясу, одного шляху», зелений розвиток, цифрову економіку та охорону здоров’я.

У ході переговорів президенти відзначили величезний потенціал і яскраві перспективи двостороннього економічного співробітництва, зокрема важливість зміцнення партнерства у сфері природного газу..

Сі Цзіньпін підкреслив схожі цінності, цілі та інтереси, які поділяють обидві країни, зазначивши, що вони повинні працювати разом на шляху до омолодження, посилювати свої взаємодоповнюючі переваги, досліджувати подальший потенціал для співпраці та досягати спільного зростання.

Побудова китайсько-туркменського суспільства зі спільним майбутнім сприятиме подальшому поглибленню прагматичного співробітництва, врахуванню проблем одне одного та зміцненню їхньої традиційної дружби, сказав він.

Сі також закликав обидві країни продовжити вивчення потенціалу співпраці в зеленій енергетиці, видобутку природного газу та технологічному обладнанні, а також працювати над співробітництвом, що охоплює весь світ.

Туркменістан є ключовим постачальником природного газу до Китаю, оскільки дві країни розробили три газопроводи в рамках проєкту, відомого як Китайсько-Центральноазіатський газопровід. За даними інформаційного агентства Xinhua, проєкт постачає природний газ понад 500 мільйонам жителів 27 регіонів провінційного рівня та спеціального адміністративного району Гонконгу.

На церемонії в червні Бердимухамедов заявив, що будівництво четвертої нитки Китайсько-Центральноазіатського газопроводу дозволить збільшити річну потужність транспортування до Китаю до 65 мільярдів кубометрів. За даними оператора, за січень-листопад минулого року поточний газопровід поставив понад 40 мільярдів кубометрів природного газу.

Під час зустрічі Сі сказав, що механізм співпраці між Китаєм і п'ятьма країнами Центральної Азії є відкритим, прозорим, взаємовигідним, рівноправним і прагматичним. Китай готовий працювати з Туркменістаном, щоб забезпечити успіх першого саміту між Китаєм і п'ятьма країнами, сказав він.

7 СІЧНЯ

США. Arkansas Democrat-Gazette

ПУТІН НАКАЗУЄ ПРИПИНИТИ ВОГОНЬ, АЛЕ УКРАЇНА ПІДОЗРЮЄ ІНШЕ

Президент Росії Володимир Путін у четвер наказав своїм збройним силам дотримуватися одностороннього 36-годинного режиму припинення вогню в Україні цими вихідними на свято православного Різдва, що стало першим подібним масштабним перемир’ям у майже 11-місячній війні. Київ дав зрозуміти, що не пристане на це.

Схоже, що Путін не обумовлював свій наказ про припинення вогню погодженням з Україною, і було незрозуміло, чи призупиняться бойові дії на лінії фронту протяжністю 684 милі чи деінде.

Підпис під фото: українські військовослужбовці рятують обладнання та деталі розбитого танку Т-72 (ліворуч) у Донецькій області України в четвер. Президент Росії Володимир Путін наказав Міністерству оборони запровадити короткочасне припинення вогню на лінії фронту в Україні на свято Різдва Христового, повідомили в Кремлі в четвер.

Бельгія. De Morgen

ПУТІН ГОТУЄТЬСЯ ДО ТРИВАЛОЇ ВІЙНИ

Незважаючи на те, що він пропонує Різдвяне перемир'я

Франція. Le Monde

УКРАЇНА: ЗАХІДНА ВІЙСЬКОВА ДОПОМОГА ДОСЯГАЄ РІВНЯ

Франція оголосила у середу про відвантаження легких танків AMX-10 RC

Вашингтон і Берлін наслідували їх приклад щодо бойових броньованих машин

Підпис під фото: танк німецької армії Marder на військовій базі Бука (Литва).

АНОНС. Бразилія. Влада виступає за «діалог» із Путіним. В інтерв'ю міністр закордонних справ Мауро Вієйра роз'яснює позицію Лули щодо війни в Україні.

Франція. Le Figaro

НІМЕЧЧИНА ОГОЛОСИЛА ПРО ПОСТАЧАННЯ ЛЕГКИХ БРОНЕМАШИН УКРАЇНІ

Під тиском своїх союзників канцлер Олаф Шольц упокорився з відправкою зброї до Києва.

Погоджуючись на постачання цих «Мардерів» до України, Берлін порушує «політичне табу».

Після Франції настала черга США та Німеччини надіслати Україні нову легку бронетехніку. Після заяви, зробленої спільно Вашингтоном та Берліном, дві столиці у п'ятницю докладно розповіли про характер військової підтримки Києва.

Порушуючи свою традиційну стриманість, уряд Олафа Шольца вперше відправить на фронт, а до кінця березня близько сорока танків Marder (Marten), а також досі зарезервовану батарею протиповітряної оборони Patriot. для Польщі. За підтримки Бундесверу навчання українських льотчиків триватиме майже вісім тижнів.

«Цей крок має сенс. Україна має право захищатись від нападу Росії, і наш обов'язок допомогти їй у цьому», — заявив міністр економіки та клімату Роберт Хабек. Екологічна партія віце-канцлера, хоч і спадкоємиця давньої пацифістської традиції, хоче бути в авангарді в питанні постачання зброї.

Мардер – це не танк, а бронетранспортер із гусеницями. За своєю філософією він нагадує п'ятдесят «Бредлі», надісланих Сполученими Штатами, яких офіційний представник Пентагону генерал Пет Райдер назвав «вбивцями танків». Як і останній, має знаряддя малого калібру (20 мм). Marder був розроблений наприкінці 1950-х років для компенсації недоліків, пов'язаних із відсутністю мотопіхоти, здатної підтримувати важку бронетехніку, зокрема під час наступу французького вермахту на Маас у 1940 році.

Зі свого боку, французький AMX-10 – це розвідувальний танк із великим калібром (105 міліметрів), але відносно легким бронюванням. Дуже мобільний, тому що оснащений колесами, він може швидко міняти позицію після залпу та доповнює дві німецько-американські машини. «Це велика перемога для нашої країни», — привітав Президент України Володимир Зеленський після заяви Німеччини, хоча Київ шкодує, що не отримав важкої бронетехніки від своїх партнерів, таких як французькі «Леклерки», німецькі «Леопарди-2» чи американські «Абрамси».

Для Берліна операція підтверджує повільну трансформацію канцлера Шольца, яка розпочалася з початку конфлікту з питань постачання зброї. Протягом кількох місяців його уряд поперемінно посилався на матеріальні недоліки Бундесверу та відсутність консенсусу всередині НАТО щодо відмови від постачання танків, хоча його ліберальні союзники та прихильники захисту навколишнього середовища виступали проти небажання СДПН. Замість безпосереднього оснащення українських військ Німеччина здійснювала «кругові обміни», постачаючи свою техніку іншим країнам ЄС (Польщі, Чехії), які, у свою чергу, постачали Київ до бронетехніки радянського виробництва.

Наприкінці квітня виробник Rheinmetall запропонував поставити 100 одиниць Marder, повторивши нову пропозицію у вересні. Зі свого боку, і НАТО, і американський союзник останніми місяцями спробували непомітно спростувати аргументи Берліна, пояснивши це тим, що відповідальність за постачання лягає не на альянс, а на держави-члени. Навпаки, пацифістська та впливова фракція СДПН продовжувала опір, який канцлер нарешті вирішив витримати. Пряме постачання батарей Patriot, вітається польським сусідом, є «подвигом сили», вітав інспектор військово-повітряних сил Інго Герхарц.

Формально ініціатива уряду було сприйнято у Берліні по-різному. Дехто критикує Олафа Шольца за те, що він упустив можливість «виявити ініціативу» на європейському рівні, прикриваючись штрафом за німецько-американською декларацією. Інші звинувачують Еммануеля Макрона в тому, що він прикрив його на шкоду європейській єдності. 

"Якщо Франція виступає в ролі двигуна, а ми просто крутимо колеса, це марно", - жалкує голова баварського ХСС Маркус Седер (опозиція). Насправді Париж та Берлін працювали у «тісній співпраці», повторюють у двох столицях, які у взаємодії з Вашингтоном місяцями працювали над цією темою.

Німеччина. F.A.Z

ТАНКИ ДЛЯ НАСТУПНОГО ЕТАПУ

В останні кілька місяців протиповітряна оборона була в авангарді західних постачань зброї в Україну.

Зважаючи на масовану повітряну війну, за допомогою якої російські окупанти хочуть прорвати оборону, це був розумний у військовому та політичному відношенні курс.

Німецькі системи типу ірис-т і гепард або обіцяна батарея Патріот з Америки ускладнюють Путіну досягнення його злочинних цілей на Україні.

Вони є сигналом того, що Захід серйозно налаштований приборкати політику російської експансії.

Однак наступний етап буде, як і раніше, присвячений наземній війні. Зрештою, долю України вирішить питання, скільки території може утримати росія в захопленій сусідній країні.

Рішення французів надати українцям розвідувальні танки та американські міркування щодо постачання бронетранспортерів враховують цю ситуацію.

Вони показують, що політична воля підтримати Україну в Парижі та Вашингтоні не слабшає. 

У випадку з Макроном це ледь не дивно, ніж у випадку з Байденом, адже і сьогодні президент Франції, як і раніше, привертає увагу заявами, які в Москві можуть розцінюватися як умиротворення. 

Однак такі питання – це не політичний конкурс краси. Макрон зараз не лідер заходу. Не було і Шольца, коли Німеччина постачала зенітні системи. Тільки зі стратегічних причин підтримка України має залишатися узгодженим та спільним зусиллям.

З погляду методу колишня процедура залишається незмінною: підвищення бойової цінності помітно, але відбувається поступово. Адже йдеться про запобігання поширенню війни на НАТО, це підтвердило свою цінність. Правильно, що федеральний уряд також повідомляє про «якісно новий крок». Воно має робити це відповідно до союзників.

НІМЕЧЧИНА ТА АМЕРИКА ПЛАНУЮТЬ ПОДАЛЬШІ ПОСТАВКИ ЗБРОЇ

Франція постачає Україні танки для розвідки

ПУТІН ОГОЛОСИВ ПРО ТИМЧАСОВЕ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ В УКРАЇНІ

Президент Росії Володимир Путін у четвер оголосив про короткострокове припинення вогню. За даними Кремля, він наказав міністру оборони Сергію Шойгу оголосити про припинення вогню під час святкування православного Різдва в п'ятницю і суботу. Російський православний патріарх Кирило раніше закликав до 36-годинного припинення вогню. Київ відхилив аргументи Кирила. «Цинічна пастка і елемент пропаганди», – написав у Twitter радник в Офісі президента Михайло Подоляк.

Німеччина. Der Tagesspiegel

ЗМІНА КУРСУ УРЯДУ. УКРАЇНА ОТРИМУЄ ТАНКИ MARDER І ПРОТИРАКЕТНУ ОБОРОНУ

Німеччина. Neue Westfälische

НІМЕЧЧИНА ТА США ПОСТАЧАЮТЬ УКРАЇНІ БРОНЕТРАНСПОРТЕРИ

Угода між канцлером Шольцем і президентом США Байденом. Путін наказує припинити вогонь. Київ говорить про "цинічну пастку" та пропаганду.

У 2023 РОЦІ КІНЦЯ ВІЙНИ НЕ ВИДНО

Більшість німців не очікують, що бойові дії в Україні закінчаться у 2023 році. Лише 23 відсотки очікують, що вони закінчаться цього року, згідно з опитуванням ARD. 58 відсотків не вірять, що війна закінчиться у 2023 році.

Боснія і Герцеговина. Oslobodenje

РОСІЯНИ МАЮТЬ СОЮЗНИКІВ І В БіГ

Матеа Єркович Боян Костреш, лідер Ліги соціал-демократів Воєводини, говорить для нашої газети про заяви з Росії про те, що у 2023 році «не тільки Косово, але й Боснія може вибухнути».

– Я вважаю, що росіяни хотіли б, щоб тиск конфлікту з боку російської агресії на Україну перемістився в інші частини Європи, бо це б зменшило тиск і відстрочило б їхню власну поразку. 

Я щиро сподіваюся, що до цього не дійде, але я б сприйняв ці погрози дуже серйозно, тому що росіяни мають своїх союзників в особі сербських націоналістів у БіГ, Сербії та Косово, – каже Костреш.

КИЇВ НЕ ВІРИТЬ У ПЕРЕМИР'Я

Володимир Путін розпорядився про перемир'я з нагоди Різдва, яке православні святкують завтра

Індія. The Asian Age

АНОНС. Володимир Путін віддає наказ про перемир'я в Україні цими вихідними. Наказ слідує за закликом глави церкви

 

 

 

Приєднуйтеся до нас:

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки на подвір’ях жителів села, чиї оселі зруйновані

«Відбирали їжу, яка призначалася для дітей». У селі Давидів Брід розслідується 130 злочинів окупантів

Розшукується викрадач дітей. 49 перших шпальт світових ЗМІ за вихідні про ордер на арешт Путіна

Миколаївська область визначена пріоритетною в розмінуванні сільгоспземель

Росіяни вдарили по Микільському та Антонівці, є поранені