
У Бериславському районі Херсонщини зафіксовано масову загибель озимих і ярових культур. За попередніми оцінками, знищено понад 55 тисяч гектарів посівів, що становить майже 1 мільярд гривень прямих збитків для місцевих фермерів.
Така надзвичайна ситуація в агросекторі обумовлена складними кліматичними умовами та екологічно-техногенними факторами, зокрема знищенням внаслідок російського теракту Каховської ГЕС.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив ексдепутат Херсонської облради, голова БО«БФ «Українці переможуть!» Ігор Йосипенко:
«В аграрному секторі Херсонщини — криза безпрецедентного масштабу. Унаслідок складних кліматичних умов, посилених техногенним втручанням у водну інфраструктуру (зокрема — знищенням Каховської ГЕС), на Бериславщині зафіксовано масову загибель озимих і ярових культур.
За попередніми оцінками, знищено понад 55 тисяч гектарів посівів, що становить майже 1 мільярд гривень прямих збитків для місцевих фермерів — і це лише за тими площами, які вже задекларовані».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через заморозки у фермерському господарстві на Херсонщині постраждала половина засіяних площ озимих
Він зазначив, що проблема комплексна – на стан посівів вплинула як посуха, так і радикальна зміна гідротермічного режиму регіону.
«В осінньо-зимовий період опади були критично мізерними, а весняна вегетація супроводжувалася аномально високими температурами у березні та пізніми квітневими заморозками. У поєднанні з відсутністю зрошення це призвело до повної втрати урожаю в багатьох господарствах.
Деякі аграрії стверджують: такої посухи не пам’ятають за всі роки незалежності України», – говорить Ігор Йосипенко.
Необхідна підтримка держави
Можливі шляхи виходу із такої критичної ситуації нещодавно обговорили на нараді, де були присутні представники Херсонської ОВА та аграрії.
Як повідомив Ігор Йосипенко, ініціативна група аграріїв Херсонщини підготувала офіційні звернення до:
• профільного міністерства,
• голови обласної ради,
• начальника обласної військової адміністрації.
«Мета – привернути увагу до критичної ситуації та знайти реальні шляхи підтримки аграрного сектору. Адже мова йде не лише про податки, кредити чи виплату орендної плати. У багатьох господарствах повністю знищена насіннєва база, восени немає чим сіяти, частина підприємств вже перебуває на межі банкрутства.
Без оперативної державної підтримки, зокрема: цільової компенсації збитків, пільгового кредитування, програм відновлення посівного фонду, агросектор Херсонщини може бути втрачено», – йдеться у дописі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кліматичні зміни диктують нові правила»: Прокудін – про перспективи вирощування оливок на Херсонщині
Головне фото ілюстративне, 24tv.ua. Відео: Ігор Йосипенко / Фейсбук.