Свобода для Херсона «коштує» 150 бомб на день...

Свобода для Херсона «коштує» 150 бомб на день...

Автор: Марина Поліщук 13 Декабря 2022 11:40

Останніми днями звільнений Херсон знову часто згадується на сторінках західних друкованих ЗМІ. Але якщо місяць тому це були емоційно піднесені статті зі світлинами радісних жителів міста, які нарешті дочекалися деокупації, то наразі все кардинально змінилося. Щоденні страшні обстріли Херсона несуть смерть та розруху.

Що саме розповідають своїм читачам провідні газети західного світу про звільнений, але масово обстрілюваний російськими окупантами Херсон – далі в короткому огляді.

Corriere della Sera (Італія)

«КРЕМЛЬ МСТИТЬ»: СВОБОДА ДЛЯ ХЕРСОНА «КОШТУЄ» 150 БОМБ НА ДЕНЬ

Репортаж із Херсона 11 грудня, рівно за місяць після деокупації, публікує провідна італійська газета Corriere della Sera, чиї кореспонденти з відрядження на фронт до Бахмута поїхали на український Південь.

«Той, хто вирішить залишитися, грає в сліпу удачу. Вся міська територія в зоні дії російських гармат. І стріляють навмання», – розповідають пожежники в цивільному рятувальному наметі, встановленому посеред головної площі.

У Херсоні мають святкувати перший місяць свободи. Але дуже мало залишилося від тієї радості, з якою мирні жителі, що були під російським каблуком, зустрічали свої тріумфальні війська. Не те, щоб люди змінили свою думку щодо необхідності подолати плани Кремля, далеко не так. Але безперервні бомбардування створили справжню надзвичайну гуманітарну ситуацію, якій, здається, судилося залишитися.

«Послання диктатора Путіна чітке: якщо ми, росіяни, не зможемо мати Херсона, то й ви, українці, не залишитесь у своїх домівках», – кажуть 38-річна Ірина та її 37-річний чоловік Олександр, які разом із 13-річною донькою Веронікою зустрічаються італійським журналістам у Херсоні.

Svenska Dagbladet (Швеція)

ПОДАЛІ ВІД ФРОНТУ. ДЕДАЛІ ІНТЕНСИВНІШІ ОБСТРІЛИ З БОКУ РОСІЇ РОБЛЯТЬ ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ ХЕРСОНА НЕМОЖЛИВИМ

Журналісти шведської газети Svenska Dagbladet 11 грудня опублікували розлогий репортаж з евакуаційного потягу з Херсона. Матеріал анонсується на обкладинці газети та займає всередині випуску три шпальти.

Коли над житловим масивом майже щодня почали свистіти ракети, саме тоді 57-річна херсонка Ксенія зважилася. Іронічно бути змушеною тікати саме тоді, коли рідне місто було звільнено від російської окупаційної влади.

Швидкими кроками Ксенія пробирається центральним вокзалом Херсона, який останніми тижнями перетворився на центр для біженців і переповнений людьми.

У влади нічого не залишається, як сказати людям, щоб вони виїздили.

Ксенія старанно тягне свою величезну сумку-ролик до нічного поїзда, який уже стоїть і пускає чорний дим. Вона не може стримати сліз, коли ми просимо її розповісти про тижні після звільнення.

«Стає надто небезпечно і надто холодно. У мене три тижні немає електрики. Кожного дня я чую обстріли, і ніколи не знаєш, де вони вибухнуть. Уявіть собі, що ви живете в постійному стресі, - каже вона, і у неї навертаються сльози. – Я не можу увити, щоб щось подібне відбувалося в Європі. Світе, як ти можеш таке дозволити?»

The Globe and Mail (Канада)

БОРОТЬБА ЗА ВИЖИВАННЯ В ХЕРСОНІ

Нещодавно звільнені жителі південного міста відчули полегшення, але зіткнулися з довгою зимою тяжких труднощів.

Розлогий репортаж з Херсона від свого журналіста Антона Скиби публікує канадська газета The Globe and Mail.

Dagbladet (Норвегія)

ГОРДІСТЬ ВІД ЗВІЛЬНЕННЯ ХЕРСОНА. АЛЕ Й ГОРЕ ЧЕРЕЗ ОБСТРІЛИ ОКУПАНТІВ І ВИПРОБУВАННЯ ЗИМОЮ

Норвезька газета Dagbladet розповідає читачам про важкі реалії життя у звільненому південному місті України, на чиїх мешканців «все ще чекають важкі часи».

Повсякденне життя мешканців Херсонщини характеризується відключенням електроенергії, нестачею води та скорботою за померлими. А місто Херсон досі знаходиться в зоні дії артилерії російських військ, які відійшли на інший берег Дніпра.

Люди стоять у чергах на морозі, щоб отримати їжу та воду. Згадують тих, кого втратили, і вкривають ковдрами людей, які загинули в нових авіаударах...

За матеріалами телеграм-каналу Національної спілки журналістів України

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Будинок затопило, і вода хлюпала вже в його ліжку, а він був не в змозі собі допомогти». Ситуація в Комишанах

Велика вода в Херсоні та емоції людей: «Нам не страшно, а цікаво – це ж історія, хоч і трагічна»

Є повідомлення про зниклих безвісти в зоні катастрофи. Куди звертатися, якщо рідні не виходять на зв'язок?

Херсон під водою. 41 фото – вражаючі кадри наслідків трагедії та порятунку людей

Можливе загострення епідемічної ситуації: яку небезпеку несе вода з Каховської ГЕС