Сусідня область готова приймати евакуйованих жителів Херсонщини. Чи загрожує підтоплення Миколаївщині?
Ілюстративне фото

Сусідня область готова приймати евакуйованих жителів Херсонщини. Чи загрожує підтоплення Миколаївщині?

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2023 11:50

Миколаївщина готова приймати людей з підтопленої Херсонщини, де триває евакуація. Зокрема, Миколаїв стане транзитним пунктом, далі людей автобусами та потягом везтимуть в інші регіони країни. Чекають херсонців і в Снігурівській громаді. Тим часом на території цієї громади теж очікується підвищення рівня води.

Миколаїв готується при необхідності надати прихисток жителям Херсонщини. Проте наразі відомо, що люди не залишатимуться надовго в Миколаєві. Про це в коментарі «НикВести» розповів мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

«Миколаїв готується приймати біженців, як транзитна зона. Зараз у нас підготовлені точки на автовокзалі та залізничному вокзалі. Зараз ми бачимо, що кількість людей не така велика, поки не набирається і одного потяга, там до тисячі людей зараз. Будемо дивитися, як буде змінюватися ситуація. У будь-якому разі вже до Миколаєва готуються автобуси, чи вже виїхали, з Одеси, Кропивницького, Хмельницького, Черкас. Тобто це автобуси, які будуть забирати людей і вивозити вглиб України», — розповів мер міста.

Крім того, влада Снігурівської громади розгорнула штаб, який теж готується приймати жителів Херсонської області, що опинилися в зоні підтоплення.

«У нас є приміщення, де ми можемо розмістити людей за необхідністю. З нашою громадою межує Дар’ївська громада Херсонської області, і населені пункти, що розташовані далі. Усі, хто в зоні підтоплення, можуть приїхати до Снігурівської територіальної громади. Сьогодні й апарат, і всі служби готові приймати людей»,розповів голова Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

Тим часом у самій Снігурівській громаді теж очікують підвищення рівня води. Наразі ситуація в громаді під контролем. Рівень води в річці Інгулець піднявся лише на 5 см, але є загроза руйнування пішохідного понтонного мосту, який з’єднує населений пункт з Горохівською територіальною громадою.

«Вірогідність того, що в разі підняття води понтонний міст може обірвати, дуже висока. Зараз їдемо на місце. Наразі рівень води піднявся до 5 см, але очікуємо, що вона ще підніметься. Тому будемо зараз приймати рішення — або відводити його в бік, або послабити троси, які його тримають, щоб він з рівнем води піднявся і був на плаву», — зазначив Кухта.

Також він звернувся до жителів Снігурівської громади з проханням зробити запаси питної води:

«Наразі ситуація в нашій громаді контрольована, проте можливі перебої у роботі водомережі. Про стан справ з водопостачанням будемо повідомляти додатково».

Що стосується Миколаєва, то місту підрив Каховської гідроелектростанції не загрожує затопленням. За словами першого заступника міського голови Віталія Лукова, наразі в місті під контроль взяли понтонні мости, аби налагодити їх у випадку незначного підняття рівня води, повідомив він.

«Загрози підтоплення Миколаєва немає. Під контроль взяли наші наплавні мости, ми, єдине, на них трохи будемо поглядати. Але попередні розрахунки показують, що хвилі як такої потужної не буде. Тому для міста прогнози оптимістичні»,сказав Луков.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів