Судитимуть Сальдо, Стремоусова й Кобця – їм інкримінують держзраду та колабораційну діяльність

Судитимуть Сальдо, Стремоусова й Кобця – їм інкримінують держзраду та колабораційну діяльність

Автор: Марина Поліщук 03 Янв. 2023 09:00

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно окупаційного «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області», його заступника, а також так званого «голови Херсонської міської адміністрації».

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора, не називаючи прізвищ фігурантів та приховавши на фото їхні обличчя.


Фото із сайту Офісу Генпрокурора

Проте всі чудово розуміють, про кого йдеться. Остогидлі обличчя принаймні двох із цих персонажів добре знайомі не тільки жителям Херсонщини, які натерпілися від дій цих зрадників під час окупації, а й, мабуть, усій Україні. Отже, мова про колаборантів Володимира Сальдо, Кирила Стремоусова та Олександра Кобця.

«Їм інкриміновано державну зраду, колабораційну діяльність, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікацію її учасників (ст. 111, ст. 111-1, ст. 436-2 КК України)», – йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора.

Розслідуванням встановлено, що до повномаштабного вторгнення РФ на територію України депутат Херсонської міської ради (Сальдо) перейшов на бік ворога. Він добровільно обійняв псевдопосаду «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області».

Брав участь у засіданні так званого «Комитета спасения Херсонщины «За мир и порядок», створеного на підтримку окупаційних дій держави-агресора. Також він організовував псевдореферендум щодо виходу Херсонської області зі складу України та приєднання її до РФ.

Інший обвинувачений (Стремоусов) також добровільно обійняв псевдопосаду «заступника голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю». З перших днів окупації області він сприяв загарбникам у проведенні підривної діяльності проти України. Брав участь у проросійських акціях та мітингах, закликав місцевих підтримати окупацію та прийняти російське громадянство.

Ще один обвинувачений (Кобець), маючи проросійські погляди, погодився сприяти представникам країни-агресора. Він обійняв псевдопосаду «голови Херсонської міської адміністрації».

Як повідомляє Офіс Генпрокурора, наразі двоє обвинувачених перебувають у розшуку. Вочевидь, йдеться про Сальдо та Кобця.

Нагадаємо, що Стремоусов загинув у ДТП ще 9 листопада, перед звільненням Херсона від російської окупації.

У Міністерстві внутрішніх справ тоді прокоментували цю новину, заявивши, що зрадника могли прибрати самі ж російські куратори, бо Стремоусов їм почав заважати. Також радник міністра МВС Ростислав Смірнов зазначив, що смерть одного Стремоусова могла бути результатом протистояння силовиків усередині Росії – Міноборони та ФСБ.

Нагадаємо також, що щодо колаборанта Володимира Сальдо детективи Бюро економічної безпеки України здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею «ухилення від сплати податків»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів