Створено мапу руйнувань агросектору України
Новоолександрівська сільська територіальна громада, Херсонська область

Створено мапу руйнувань агросектору України

Автор: Євген Веселов 04 Ноября 2022 13:57

Херсонщина завжди славилася виробництвом агропродукції. Саме завдяки аграрному сектору ми малі високі показники регіонального розвитку та об’ємів експорту. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну сотні агропідприємств були знищені або розграбовані. Ті, хто не погодився на співпрацю з окупантами та торгівлю за правилами росії з обов’язковою перереєстрацією бізнесу у Криму, вимушені були втратити все. Але навіть й ті, хто поголився, стикнулися з неможливістю за ринкові ціни реалізувати продукцію російським перекупам. Через великі кількості територій, на яких ведуться активні бойові дії, обстріли чи триває окупація, сільгоспвиробники не змогли зібрати врожай, а також закласти резерви на наступний сезон, посіяти озимі.


Від російської навали постраждали як крупні агрохолдингі, так і не великі приватні фермерські господарства. Як зазначає голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич, на початок війни в області нараховувалось 2,9 тис. підприємств аграрного комплексу, і сьогодні близько 60% агропідприємств пошкоджено або знищено.


З метою фіксації військових злочинів російської федерації було створено мапу руйнувань агросектору України.


Про її презентацію розповів Ярослав Янушевич. Як зазначається, ця мапа була створена, щоб показати реальні збитки, завдані російською агресією. Тепер підприємці зможуть зафіксувати втрати і отримати фінансову підтримку на відновлення і відбудову.


Посилання на мапу: https://www.agrirecovery.com.ua/


Мапа всеукраїнська, але вже містить першу інформацію про ситуацію в Херсонській області.


Тут можна позначити зруйнований об’єкт на мапі, внести дані про нього з фото та відеодоказами. На порталі розміщена відеоінструкція щодо цього.


На карті вже можна побачити внесені данні по деокупованим територіям, або пошкодження, які фіксують супутники.


Наприклад, повна руйнація будівель фермерського господарства «Алмаз» Новоолександрівської сільської територіальної громади Херсонської області.

На карті можна побачити земельні ділянки, які постраждали від вибухів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів