Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах під Херсоном

Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах під Херсоном

Автор: Світлана Білоус, suspilne.media 22 Янв. 2023 07:50

До початку повномасштабної війни в Комишанському окрузі, куди входять власне Комишани, а також селища Зимівник, Приозерне та Благовіщенськ, проживало 11 тисяч людей. Зараз залишилося 7 тисяч. У селищах роботи немає, переважна більшість живуть завдяки гуманітарній допомозі, яку надають міська, обласна військові адміністрації та волонтерські осередки, пише «Суспільне».

Гуманітарну допомогу в Комишанах роздає Оксана Способ. Жінка робить це від перших днів окупації, попри переслідування з боку російських військових. Вижити в окупації, за її словами, жителі селища допомагали одне одному.

«Дівчата пекли пиріжки, чоловіки ловили рибу, приносили та по кілограму чи два роздавали. У когось була яка закрутка. Хто що мав, те й приносили. За день допомогу отримували 300-400 людей», — розповіла місцева волонтерка.


Комишани, подвір'я та пошкоджений обстрілами будинок місцевих жителів. 20 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Староста Комишанського округу Катерина Рогова розповіла, що в селищі є опалення та газопостачання. Залишається проблема тільки з водою. Через те, що російські військові розбомбили свердловини в Чорнобаївці, Комишани під'єднали до старих. Вода в них солона та непридатна для споживання.

«Підписали меморандум з ЮНІСЕФ. Кожен другий тиждень жителі отримують воду в баклажках. Крім того, на сьогодні вже почалися виплати пенсій, поки із затримкою, бо втрачені відомості. Люди це розуміють та чекають», — каже староста.


Комишани, пошкоджена дорога поблизу будинку місцевих жителів. 20 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Місцева вчителька початкових класів Світлана Ужакова розповідає, що заняття за українською програмою для своїх учнів, проводила й під час окупації та залишається тут і зараз. Займалася з дітьми в себе вдома. Зараз навчальний процес у селищі призупинили через постійні обстріли.

«Вересень, жовтень і початок листопада, після того, як нас звільнили, ми займалися. Коли почалися обстріли, стало занадто небезпечно ходити по селу, тоді ми припинили заняття. Поки занять не проводжу, багато дітей виїхали в більш безпечні регіони», — говорить учителька.

Селище під постійними обстрілами російських військових. Через це часто виникають пожежі, каже місцева жителька Людмила Павлівна. Жінка пригадує, як разом із сусідами гасили пожежу в одному з будинків.

«Я носила воду, спочатку у відрах, потім у баклажках. Сусіди одні з помпи, хтось із бочок, інші з крана. Уже потім приїхала пожежна», — згадує жінка.


Комишани, пошкоджений обстрілами будинок місцевих жителів. 20 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

У Комишанах на сьогодні зруйновані 140 приватних будинків, три з них – ущент, розповідає Катерина Рогова. Також знищена одна з ферм, банк і банкомат. Для відновлення житла будівельні матеріали люди отримують від обласної та міської військових адміністрацій.

«Додатково створили бригаду з односельців, які погодилися на загальних підставах допомагати відновлювати будинки для одиноких людей, особливо для стареньких, які проживають самі. Чекаємо фінансову допомогу від благодійних фондів, для найбільш пошкоджених будинків», — говорить староста округу.

Незважаючи на постійні обстріли селища, прихисток тут знайшли херсонці з найбільш небезпечних районів — Острова та Житлоселища.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів