
4 березня виповнилось два роки, як посаду начальника Херсонської міської військової адміністрації займає Роман Мрочко, змінивши Галину Лугову. Ми запитали ChatGPT про сильні та слабі сторони очільника громади.
Роман Мрочко записав відеозвернення до громади, в якому зазначив:
«За ці два роки у прифронтовій Херсонській громаді відбулося багато змін. Змінився і я – зовнішньо і внутрішньо. Але, попри щоденні намагання російських терористів знищити нас, ми розвиваємось. І робимо все для щасливого мирного майбутнього Херсонської громади. Дякую колегам за командну роботу у надважких умовах. Дякую опонентам за щоденну мотивацію. Дякую близьким за щиру підтримку. Працюємо для нашого Херсона. Працюємо для наших людей».
«Гривна» звернулась до ChatGPT, який використовує відкриті джерела для аналізу інформації, про сильні та слабі сторони Романа Мрочко на посаді.
Ось відповідь штучного інтелекту:
«За два роки на посаді начальника Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко продемонстрував як сильні, так і слабкі сторони у своїй діяльності.
Сильні сторони:
• Ініціативність у забезпеченні безпеки громадян. У грудні 2024 року Мрочко звернувся до Президента України з проханням про створення «захисного купола» для захисту мешканців Херсона від атак безпілотників, підкреслюючи важливість захисту цивільного населення та критичної інфраструктури.
• Покращення інфраструктури укриттів. У травні 2023 року він особисто перевіряв стан відремонтованих укриттів у різних районах міста, забезпечуючи їх належне облаштування для безпеки мешканців під час обстрілів.
Слабкі сторони:
• Низький рівень довіри населення. Згідно з опитуванням, проведеним у листопаді 2024 року, лише 3% херсонців довіряють міській військовій адміністрації. Це свідчить про необхідність покращення комунікації та підвищення прозорості в роботі адміністрації.
• Конфлікти з медичними установами. У січні 2025 року звільнення Алли Малицької з посади керівника лікарні ім. Карабелеша викликало обурення трудового колективу та громади, що вказує на можливі проблеми в управлінських рішеннях та комунікації з ключовими закладами міста.
Таким чином, діяльність Романа Мрочка на посаді начальника Херсонської міської військової адміністрації характеризується як позитивними ініціативами, спрямованими на покращення безпеки та інфраструктури міста, так і викликами, пов’язаними з довірою громадськості та внутрішніми конфліктами», – робить висновок ChatGPT.
Опитування, про яке йдеться у відповіді, було проведене благодійною організацією «Фонд громади міста Херсон «Захист» у вересні 2024 року. Воно показало, що рівень довіри до Херсонської міської військової адміністрації (ХМВА) становив лише 3%. Слід зазначити, що так відповіли ті, хто повністю довіряє ХМВА, ще 31% опитаних, за даними цього дослідження «Громадські настрої у Херсонській міській громаді в 2023–2024 рр.» скоріше довіряють ХМВА. Натомість рятувальникам ДСНС повністю довіряють 49% опитаних, військовим — 45%, волонтерам — 34%, а комунальним службам — 28%. Онлайн-опитування тривало з 5 до 25 листопада 2024 року, в ньому взяли участь 455 респондентів.

Звичайно, відповідь штучного інтелекту не може вважатись істиною в останній інстанції, але вона цікава для розуміння загальних трендів сприйняття постаті Романа Мрочка у віртуальному середовищі. Звісно, висновки ChatGPT можуть відрізнятись від того, що думають самі херсонці, якщо раптом захочуть проаналізувати роботу очільника громади. Штучний інтелект може помилятись, а ще бути не об’єктивним.
Фото: фейсбук/Роман Мрочко; інфографіка: Фонд громади міста Херсон «Захист».