Ситуація на Херсонщині вплинула на агрокомплекс Миколаївщини

Ситуація на Херсонщині вплинула на агрокомплекс Миколаївщини

Автор: Ганна Власенко 20 Февр. 2024 15:00

Попри війну та певні складнощі агрокомплекс Миколаївщини продовжує працювати. Завдяки титанічним зусиллям фермерів обсяги виробництва сільськогосподарської продукції поступово відновлюються. Цьому сприяє залучення допомоги аграріям від держави та іноземних донорів. Важливу роль відіграють і роботи з розмінування полів, що дозволяє збільшувати обсяги доступних посівних угідь.

Виробництво овочевої продукції на Миколаївщині втричі перевищило довоєнні врожаї. Частково такі обсяги пов’язані з руйнівним впливом вторгнення росії на потужний комплекс головного конкурента в цій галузі – Херсонської області. Про це ТРК «МАРТ» повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун.

«Є такі підприємства, які невеликими площами починають вводити в свій оборот саме овочеві культури та баштанні культури і 2022 рік показав їм, що це нормально і можливо. І вони на 2024 рік планують збільшити свої площі вдвічі», – розповіла посадовиця.

Розвиток овочівництва на Миколаївщині був би неможливим без відновлення меліорації. Процес зрошення був фактично припинений, оскільки одна з потужних водопостачальних компаній тривалий час перебувала в окупації.

«Нам вдалося збільшити поливні площі сільскогосподарських культур до 16 000 тис. га, в 2022 році ця площадь становила лише 2,9 тисячі га. Ми сподіваємось що в цей рік площа зросте не менше ніж 18 000 тис. га», – додала вона.

В обласній військовій адміністрації сподіваються, що обсяги виробництва сільськогосподарської продукції продовжать збільшуватися. Цьогоріч погода дозволить розпочати посівну кампанію вже в найближчий час. 

Раніше «Гривна» повідомила, що фермери південних областей та ще 9 регіонів України отримали насіння для весняної посівної кампанії-2024 року. Таку допомогу українським аграріям надали Фонд Говарда Баффета в партнерстві з міжнародною сільськогосподарською компанією Corteva Agriscience.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів