Бенгальські вогні, феєрверки та новорічна ялинка, яка майорить різнокольоровими вогниками – незамінні атрибути новорічних свят, які дарують людям незабутню атмосферу. Проте, в ці дні також не варто забувати й про елементарні правила безпеки, адже в один момент свято може перетворитися на трагедію.
За інформацією головного управління з надзвичайних ситуацій у Херсонській області, в період новорічних свят значно зростає кількість пожеж у житлових помешканнях. Також додамо, що цього року у Херсоні сталося 418 пожеж, які забрали життя 12 людей, ще 12 було травмовано. Окрім цього, матеріальні збитки від пожеж, які сталися у Херсоні, складають близько 28,1 млн грн.
Журналісти сайту «Гривна» підготували для херсонців прості поради від відділу з питань цивільного захисту Херсона, які допоможуть містянам зустріти Новий рік без неприємних «сюрпризів».
По-перше, потрібно звернути увагу на те, як ви встановили новорічну ялинку у своєму помешканні. Для того, аби уникнути ймовірності виникнення пожежі її потрібно встановлювати дотримуючись наступних правил безпеки:
Яка новорічна ялинка може обійтися без гірлянди? Проте, варто пам’ятати, що саме через несправну електрогірлянду найчастіше й стаються пожежі в період новорічних свят. Перед тим, як прикрасити головну новорічну красуню електрогірляндою, її потрібно ретельно оглянути, аби в подальшому вона не стала причиною пожежі.
Що робити, якщо загорілась новорічна ялинка
«Якщо ялинка все-таки загорілася, то її одразу потрібно скинути на підлогу, аби полум’я не охопило штори й шпалери. Далі на неї потрібно накинути щільну тканину або залити її водою. Перед цим обов’язково варто вимкнути гірлянду. Обов’язково потрібно звернутися до рятувальників за номером «101». До прибуття вогнеборців намагайтеся за допомогою піску та води ліквідувати осередок пожежі. При цьому не відчиняйте вікна і двері, оскільки протяг тільки більше роздує полум’я. Повідомте сусідів про виникнення пожежі та, у разі необхідності, виведіть всіх присутніх з приміщення», – зазначають у відділі цивільного захисту міста Херсон.
Варто пам’ятати, що синтетична ялинка горить швидше. При цьому пластмаса, з якої вона виготовлена, плавиться і розтікається. Також він виділяє отруйні речовини. Таку ялинку можна погасити тільки накинувши на неї цупку ковдру. В жодному разі не варто заливати її водою, оскільки можливе розкидання іскор й розплавленої маси.