Херсонці приголомшені обстрілом ХДУ та згадують щасливі роки навчання

Херсонці приголомшені обстрілом ХДУ та згадують щасливі роки навчання

Автор: Марина Поліщук 29 Мар. 2024 08:00

Російська армія 28 березня нанесла черговий удар по освітній інфраструктурі Херсона. Пошкоджено головний корпус Херсонського державного університету. У соцмережах студенти, випускники, викладачі, співробітники та пересічні херсонці активно коментують та висловлюють свою підтримку, діляться спогадами.

Ось декілька з коментарів користувачів соцмереж, які публікує пресцентр ХДУ:

Галина: «Шкода… я тут навчалася на юридичному перші три роки. Руйнують наше життя, руйнують нашу пам'ять».

Ольга: «Мій рідний... тоді ще педагогічний інститут...».

Наталя: «Університет – це люди, а не будівлі. То чому ж так боляче? Ми відремонтуємо і будемо щасливі попри все у нашому Херсонському державному університеті».

Лілія: «Запах весни, універ, навчання, якісь зустрічі, купа знайомих на кожному з факультетів головного корпусу. Ще одне місце спогадів зруйновано».

Оксана: «Дуже боляче дивитись на те, що росіяни роблять з нашим містом. Долі тисячі людей повʼязані з Херсонським державним університетом. Моя теж: під час навчання і зараз. Згадую, як ми з сином ходили у лютому 2021 року на день відкритих дверей медичного факультету. Було цікаво, світло, а зараз ці аудиторії знищені».

Ірина: «Я не навчалася тут, але багато заходів відвідувала. І виставки, і тренінги, і презентації».

Володимир: «Нищать освіту, культуру, нищать те, що людину робить людиною. Російські нацисти руйнують і нищать мою alma mater. Саме в ній 1992-1998 здобув свою першу вищу освіту. У ХДУ минала юність в буремні 90-ті, які по-своєму були надзвичайно цікаві. Дивитися на наслідки обстрілу боляче, дуже боляче».

Спільнота Херсонського державного університету висловлює вдячність усім за гарні слова та підтримку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки університетів залишиться в Херсоні?

Ректор ХДУ Олександр Співаковський, який саме 28 березня відзначав свій день народження, переконаний, що головне – люди, а все інше відбудуємо.

«Щиро дякуємо херсонцям за слова підтримки, за емпатію, за ті короткі спогади в соціальних мережах про щасливі роки навчання, що написали сотні людей, яких обурив ранковий обстріл головного корпусу Херсонського державного університету. Ми, як і ви, приголомшені діями тих, хто називає себе «освбодітелями». Нам всім боляче дивитись на те, як руйнується наше життя, адже ХДУ – це долі тисяч людей.

Знайте, ми тримаємось завдяки вашій вірі в те, що ХДУ потрібен місту, області, країні. Ми робимо все можливе, щоб ставати краще і жодного разу за ці більше, ніж два роки, не зупиняли роботу. Нам вдалось зберегти нашу академічну спільноту – співробітників, викладачів, студентів. Головне – люди, а будівлі ми відновимо. ХДУ був, є та буде!» - написав ректор на своїй сторінці в соцмережі.


Наслідки обстрілу росіянами ХДУ. 28 березня 2024 р. Фото: IPC-Підень

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів