Сесія Херсонської обласної ради: що п’ять годин робили депутати

Сесія Херсонської обласної ради: що п’ять годин робили депутати

Автор: Євген Веселов 23 Сентября 2023 16:50

Відбулась сесія Херсонської обласної ради. Проходить вона у форматі ZOOM, присутні 35, а пізніше 34 депутати з 64-х. На порядку денному 26 питань, в числі яких кадрові, комунальної власності, передачі автівок ЗСУ, звернення.

Тривала сесія понад 5 годин, судячи зі всього, далеко не всі питання знайшли підтримку депутатів. Але про це офіційної інформації нема. Взагалі інформації, що робили 5 годин депутати, обмаль.

Як повідомив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, «розглянули інформацію щодо результатів діяльності органів прокуратури Херсонської області за перше півріччя 2023 року.

Разом з тим, підтримали питання про забезпечення діяльності постійно діючої поліцейської комісії Управління поліції охорони в Херсонській області.

Відзначу, що обласною радою проводився конкурс щодо обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Управління поліції охорони в Херсонській області. 

Тож, за результатами конкурсу обрано двох представників громадськості - Олександра Антощука та Олега Кобря. 

Крім того, підтримали питання про безоплатну передачу транспортних засобів, які не використовувались закладами, зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області у державну власність для задоволення потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану.

Наостанок депутати прийняли звернення Херсонської обласної ради, зокрема:

з висловом Подяки Українському народові, Президенту України та ЗСУ за боротьбу, допомогу та підтримку незламної Херсонщини;

до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення припинення електропостачання споживачам, в тому числі і у зв’язку з виниклою заборгованістю, на деокупованих територіях;

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» щодо посилення захисту громадян, які постраждали внаслідок дій держави-агресора», - написав Самойленко. 

Як у своєму дописі зазначив депутат Херсонської обласної ради Олександр Співаковський, «сесія весь час – це пошук балансу між необхідністю ухвалити певні рішення та виконанням вимог законодавства, між повноваженнями обласної ради та військової адміністрації під час військового стану. Звичайно, можна піти шляхом ігнорування місцевого самоврядування і таки приклади є в нашій області, але з іншого боку обласна рада – це певний запобіжник від ухвалення одноосібних рішень. І він точно працює».

Судячи зі всього, серйозні дискусії точилися навколо кадрових питань, а саме продовження дії контрактів з керівниками обласних підприємств. Їх було декілька: 

-  з директором КЗ «Херсонська школа вищої спортивної майстерності» Олексієм Мотовим; 

-  з директором «Херсонський академічний обласний театр ляльок» Віктором Гаврилюком; 

-  з директоркою  «Палац молоді і студентів» Оленою Звягіною; 

-  з директором Херсонського обласного Центра народної творчості Володимиром Капелюшником;

-  з директоркою «Херсонський обласний художній музей ім. О.О. Шовкуненка» Аліною Доценко; 

-  з керівником «Херсонські авіалінії» Віталієм Кучеруком.

Які рішення наразі ухвалені, не повідомляється.

У своєму коментарі Олександр Співаковський зазначив:

«Є в мене власна думка й по кадровим питанням щодо керівників обласних закладів та установ. По-перше, не може бути подвійних стандартів: комусь на рік продовжувати дію контракту, а комусь до завершення дії військового стану. По-друге, не автоматично продовжувати контракти, а оголошувати конкурси. На прикладі херсонських університетів можу стверджувати: доречно проводити вибори незважаючи на військовий стан, релокацію, розпорошеність колективів. Це свідчить про інституційну спроможність закладу. Всі херсонські університети її продемонстрували і довели, що можливо консолідуватись, об’єднатись навколо спільних цінностей та бачення майбутнього. То чим гірше наші обласні заклади? Моя позиція – потрібно оголошувати конкурси, щоб бачити перспективи».

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, який напередодні відмовився від членства в партії «Європейська солідарність» та був звільнений з посади голови обласної організації партії, написав, що склав з себе повноваження голови фракції та вийшов з фракції ЄС:

«Сьогодні була сесія Херсонської обласної ради і я склав з себе повноваження голови фракції ЄС івийшов з фракції, бо перед цим вийшов з партії ( про вихід з партії і причини, повідомляв раніше).

Сесія була онлайн. Присутні на моніторах – 34 депутата, з 64. Очевидно, якби сесія була фактична то не було б і цих 34. Тому керівництво ради і не хоче проводити фактичну сесію, бо тоді вже не сховатись і доведеться визнати – Херсонська обласна рада не дієздатна. Доведеться покидати теплі крісла… Тому онлайн. 

Щодо допомоги армії. Нарешті, рішення прийняті. Але ж )) Насправді гроші на армію надала Херсонська військова адміністрація, ми взагалі ні до чого, в нас немає повноважень розпоряджатись грошима. Але голосували бо керівництву ради треба привід для селфі. 

На фоні новин про обстріли Криму мабуть мало цікаве політичне життя Херсонщини, але сказати треба було. Для протоколу».

У фейсбуці херсонці дивуються, навіщо облрада, якщо у неї нема повноважень, запитують, коли депутати-зрадники будуть позбавлені мандатів.

Більш детально про те, що відбувалось на сесії, дізнаємось, коли на сайті Херсонської обласної ради з’явиться запис трансляції. Адже з початку повномасштабного вторгнення слідкувати за перебігом засідання неможливо, ЗМІ та громадськість не допускають до онлайн трансляції. Станом на момент виходу новини, запис сесії ще не був оприлюднений.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів