СБУ встановила хронологію та деталі підриву окупантами Північно-Кримського каналу

СБУ встановила хронологію та деталі підриву окупантами Північно-Кримського каналу

Автор: Марина Поліщук 18 Августа 2022 15:00

Служба безпеки України встановила хронологію злочинів збройних сил РФ проти цивільного населення на ключових об’єктах життєзабезпечення Херсонщини: Каховській ГЕС і Північно-Кримському каналі. Про це повідомила пресслужба відомства.

ІСТОРІЯ ПОДІЇ

24 лютого росіяни захопили головну споруду Північно-Кримського каналу та Каховську гідроелектростанцію на Херсонщині.

«І не тільки головну споруду Північно-Кримського каналу, а й триколор повісили на Каховській ГЕС. Я сам особисто це бачив: "Гради", танки на ГЕС. Танки й БТРи приїхали, вивісили прапор», – розповідав тоді міський голова міста Таврійськ Микола Різак.


Окупанти чіпляють свій триколор на Каховській ГЕС

А 26 лютого російські окупанти підірвали греблю на Північно-Кримському каналі, яка блокувала подачу води з Дніпра до Криму.


Дамба на Північно-Кримському каналі

Тоді так званий «глава» окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов пафосно повідомив, що «робота з повернення дніпровської води до Криму триває». Відео підриву греблі опублікував російський пропагандистський телеканал «Звезда».

Вибух греблі, яка перекривала надходження води до Криму

ХТО ВИНЕН

Служба безпеки України ідентифікувала двох військовослужбовців РФ, які віддали злочинні накази.

Це заступник командувача Чорноморського флоту РФ з матеріально-технічного забезпечення генерал-майор Міхаїл Ясніков та командувач 11 окремої інженерної бригади полковник Дмітрій Марков. Саме вони безпосередньо командували захопленням Каховської ГЕС та підривом споруд Північно-Кримського каналу.

Генерал-майор Ясніков

Їхні дії негативно вплинули на водозабезпечення Херсонської області, функціонування зрошувальної системи регіону, завдали значної шкоди довкіллю та матеріальних збитків Україні в особливо великих розмірах.

У ході слідчо-оперативних дій встановлено, що 24 лютого військові збройних сил РФ із застосуванням важкого озброєння:

- захопили адміністративні будівлі та споруди Каховської ГЕС і взяли у заручники персонал;

- унеможливили функціонуванню гідроелектростанції у штатному режимі;

- зруйнували автодорожній міст, позбавивши об’єкт життєво-необхідної логістики;

- здійснили низку підривів споруд Північно-Кримського каналу, щоб подати дніпровську воду до тимчасово окупованого Криму.

Полковник Марков

Слідчі СБУ з’ясували, що генерал-майор Ясніков віддавав накази щодо незаконного захоплення обох об’єктів критичної інфраструктури. А полковник Марков керував власне підривами.

За матеріалами СБУ зловмисників підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни. Наразі завершено досудове розслідування. Обвинувальний акт направлено до Жовтневого райсуду міста Кривий Ріг.

Заходи із викриття воєнного злочину, вчиненого військовими РФ, проводили співробітники Управління СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів