СБУ назвала імена учасників злочинної групи, які сприяли передачі РФ ресурсів «Укрпошти» на Херсонщині

СБУ назвала імена учасників злочинної групи, які сприяли передачі РФ ресурсів «Укрпошти» на Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 08 Октября 2022 10:20

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Херсонське відділення «Укрпошти» змогло протриматися в умовах окупації протягом чотирьох місяців. Незважаючи на тиск ворога, продовжувала виплачували людям пенсії та соціальну допомогу. Але 30 червня дирекція «Укрпошти» повідомила про припинення своєї діяльності на окупованих територіях Херсонщини.

Після цього фейкова влада відзвітувала про створення на базі «Укрпошти» псевдоструктури – «державного унітарного підприємства «Почта Херсона».

Днями за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора сімом учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру в пособництві державі-агресору, а трьом із них ще й у колабораційній діяльності. Цілеспрямовано та координуючись між собою, вони сприяли передачі РФ ресурсів херсонської «Укрпошти».

У провадженні щодо передачі окупантам потужностей «Укрпошти» нову підозру від СБУ отримав гауляйтер Володимир Сальдо, який добровільно «очолив» окупаційний режим на Херсонщині, його заступниця Катерина Губарєва, а також колишній директор філії Херсонської дирекції «Укрпошти» Віктор Фірман.

«Після захоплення ворогом області він погодився керувати незаконним утворенням «державне унітарне підприємство «Почта Херсона». У новому статусі зловмисник не тільки незаконно виконував адміністративні функції, а й схиляв земляків до співпраці з ворогом та агітував займати «вакансії» під його керівництвом»,повідомляє пресслужба СБУ.

Співробітники СБУ зібрали докази добровільної співпраці з ворогом іще 4 «керівників філій». Зокрема, мова йде про:

- «очільницю» так званого «федерального державного унітарного підприємства «Пошта Криму»;

- «директорку» так званого департаменту з управління персоналом на «федеральному державному унітарному підприємстві «Пошта Криму»;

- начальницю так званого «державного унітарного підприємства «Пошта Таврії»;

- працівника так званого «державного унітарного підприємства «Пошта Херсона».

Наразі всім зрадникам оголошено про підозру за пособництво державі-агресору, вчинене у складі організованої групи.

Окрім того, Служба безпеки повідомила, що окрему підозру оголошено колишній співробітниці одного з правоохоронних органів Херсонщини. За завданням російських спецслужб вона передала ворогу дані про щонайменше 23 патріотично налаштованих херсонців. У результаті окупанти проводили обшуки в їхніх помешканнях, тиснули на них психологічно та фізично.

В обмін на лояльність зловмисниця отримала посаду в так званій «військово-цивільній адміністрації Херсонської області» і тепер намагається «виправдати виявлену їй довіру». Уже на новій посаді зрадниця забезпечувала організацію та проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованій території області.

Слідчі СБУ повідомили їй про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану;

- колабораційна діяльність.

Їй загрожує суворе покарання – аж до довічного позбавлення волі.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів