Російські окупанти завдали ударів по міській друкарні та театру ляльок у Херсоні

Російські окупанти завдали ударів по міській друкарні та театру ляльок у Херсоні

Автор: Марина Поліщук 17 Янв. 2023 18:45

17 січня російські окупанти знову нещадно гатили по Херсону. Руйнувань зазнали декілька об’єктів критичної інфраструктури.

Зокрема, пошкоджено будівлю Херсонської міської друкарні по вулиці Університетській. Снаряд прилетів на верхній поверх, де розміщувалися редакції херсонських обласних газет «Гривна», «Суботній випуск», всеукраїнського часопису «Дебют-газета», всеукраїнських газет «Домашня газета», «Нова пенсія», «Пенсіонеру на замітку».

При цьому редакцію «Дебют-газети» знищено повністю.

«Серед найбільш цінного там залишалися книжки, подаровані авторами нашій редакції. Випуск видання ми припинили із дня вторгнення, і навряд чи вдасться його поновити навіть після війни», - повідомила редактор видання Вікторія Новицька.


Херсонська міська друкарня та знищений кабінет редакції «Дебют-газети». 17 січня 2023 р.

При ранковому обстрілі люди не постраждали, адже більшість співробітників і редакції, і друкарні евакуювалися з небезпечного Херсона. На місці залишилася лише охорона друкарні.

Нагадаємо, що під час окупації росіяни хазяйнували в редакції «Гривни» та друкарні: захопили приміщення, налагодили машини й на краденому папері без жодного дозволу власників друкували свої «газети» «Надднепрянская правда» і «Комсомольская правда». При цьому вони викрали комп'ютери редакції та знищили сервери.

Обстріляли російські окупанти 17 січня і будівлю Херсонського академічного обласного театру ляльок, що розташований майже поруч із друкарнею по Університетській.

«Росія має і буде притягнута до відповідальності. Вона знищує все, що не може побудувати на своїй території - культуру, демократію, розвиток», – написав міністр культури Олександр Ткаченко, коментуючи обстріл театру ляльок у Херсоні.


Руйнування в театрі ляльок у Херсоні. 17 січня 2023 р.

Також цього дня російська армія обстріляла підприємство критичної інфраструктури в місті. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.

«Сьогодні близько 11:00 російські війська здійснили обстріл управління комунального підприємства. Снаряди пошкодили адмінбудівлі, машинний та актовий зали, кисневу станцію. На щастя, обійшлося без постраждалих. Це вже другий удар по підприємству - під час першого, що відбувся 15 січня, уламки снарядів пошкодили лише територію, але не зачепили будівлі», - зокрема, написав він у телеграм-каналі.

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: