«Росіяни забрали в мене двох найдорожчих людей». Газети світу пишуть про ракетні обстріли Херсона
Херсон, листопад-2022. Фото ілюстративне

«Росіяни забрали в мене двох найдорожчих людей». Газети світу пишуть про ракетні обстріли Херсона

Автор: Марина Поліщук 29 Ноября 2022 09:00

Росія посилює ракетний обстріл звільненого Херсона та правобережної частини області – про це останнім часом пишуть друковані видання світу. Зокрема, на перших шпальтах цю тему 26 листопада розмістили газети США: Houston Chronicle, The Blade, Los Angeles Times, The New York Times, The Wall Street Journal; а також португальське видання Diário de Coimbra.

Газета The New York Times розмістила на першій сторінці емоційно важке фото, зроблене в невеличкому селі Львівські Отруби, що належить до Тягинської громади Бериславського району. «Повернення додому з розбитим серцем» – таку назву має це фотоповідомлення.

Підпис під світлиною: 26-річний Сергій Новосад (ліворуч) знайшов свого батька, похованого поряд із його будинком у Львівських Отрубах, Україна, після відступу російських військ.


Перша сторінка видання The New York Times за 26 листопада 2022 р.

Ще одна американська газета, Los Angeles Times, розповіла читачам трагічну історію подружньої пари з Херсона, яку російська ракета позбавила життя. Публікація має назву «Після відходу Росія продовжує наносити удари по Херсону». Далі – переклад статті.


Перша сторінка газети Los Angeles Times за 26 листопада 2022 р.

Удари по цивільному населенню та інфраструктурі помітно збільшилися на півдні України.

ХЕРСОН, Україна. Тіло Наталії Крістенко пролежало в ковдрі у дверях її багатоквартирного будинку протягом кількох годин ночі. Спочатку міські робітники були надто пригніченими, щоби забрати її, оскільки вони реагували на смертоносний шквал нападів, що стрясли Херсон на півдні України.

62-річна жінка вийшла зі свого будинку зі своїм чоловіком у четвер увечері після того, як випили чаю, коли по будівлі було завдано удару. Жінка загинула миттєво від поранення. Її чоловік помер за кілька годин у лікарні від внутрішньої кровотечі.

«Росіяни забрали в мене двох найдорожчих людей», – каже їхня скорботна дочка, 38-річна Лілія Крістенко, ховаючи свою кішку під пальтом і з жахом спостерігаючи в п'ятницю, коли нарешті прибули рятувальники, щоб доставити її матір до моргу.

«Вони жили так добре, вони жили інакше, – розповіла вона Associated Press. – І вони померли в один день».

Залп ракет обрушився на нещодавно звільнене місто Херсон другий день – помітна ескалація атак з того часу, як два тижні тому Росія залишила місто після восьмимісячної окупації.

Це відбувається на тлі того, що Росія посилила бомбардування української електромережі та іншої важливої ​​громадянської інфраструктури, намагаючись затягнути гайки щодо уряду в Києві. За оцінками офіційних осіб, внаслідок нещодавніх ударів пошкоджено близько половини енергетичних об'єктів України.

Губернатор Херсонської області Ярослав Янушевич заявив у п'ятницю, що внаслідок російських обстрілів загинули 10 мирних жителів.

Підпис під фото:
Сусіди та медики несуть Віктора Анастасьєва до лікарні після того, як він отримав поранення під час російського удару в четвер у Херсоні, на півдні України.

Переклад здійснив член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів