Росія готує «жест доброї волі» з Херсоном?
Фото ілюстративне

Росія готує «жест доброї волі» з Херсоном?

Автор: Євген Веселов 19 Октября 2022 16:00

У звичних термінах російської пропаганди окупанти не визнають очевидного і продовжують згодовувати брехню, видаючи поразки за перемоги.

Пригадаємо, що початком звільнення окупованих територій України була деокупація Київської і Чернігівської областей, відступ окупантів від Миколаєва, потім був уже легендарний острів Зміїний у Чорному морі.

Саме ці перемоги стали першими камінцями наших перемог, російська ж пропаганда це назвала «жестом доброй волі».

Можливо, росіяни готують і своїх земляків, й українців до нового жесту доброї волі. Цього разу йдеться про те, що окупаційні війська, можливо, відійдуть з Херсона до лівобережжя Дніпра. Що про це відомо?

У Херсоні розпочалася евакуація місцевих жителів на інший берег Дніпра. Принаймні про це повідомляє місцева «влада», демонструючи у своїх пропагандистських відео натовпи людей у річковому порту Херсона. Загалом окупаційна влада має намір перемістити приблизно 50-60 тисяч осіб. Про це заявив гауляйтер Володимир Сальдо.

Використовуючи традиційну для Росії новомову, він назвав те, що відбувається, «добровільним переміщенням». При цьому в листівках про необхідність евакуації зазначено, що виїзд здійснюватиметься «до сусідів»: Крим, Ростовську область, Краснодарський край та Ставропілля.

Жителям Херсона надходять СМС-повідомлення, в яких вказаний телефон гарячої лінії. Але, як з'ясувалося, вона не працює. При наборі номера можна почути лише записування, що повторюється, із закликом евакуюватися і попередженням про те, що «обстріли ЗСУ почнуться у найближчу добу».

Окупаційна влада заборонила мешканцям вивозити більше 50 кг речей під час евакуації та наказала прихопити теплі речі та всі документи. Таку інструкцію вони опублікували у своєму телеграм-каналі.

Пропагандисти в сюжеті показали ранкові «черги» людей у Річпорту до катерів, які начебто мають переправити їх на лівий берег, де їх очікують автобуси. Але насправді зняли вони щоденну чергу херсонців, які на катерах, що регулярно курсують між Херсоном, Олешками та Голою Пристанню й у зворотному напрямку. Тобто це звичайні перевезення на інший берег Дніпра, куди люди прямують на дачі, до родичів.

До цього окупаційна влада оголосила про евакуацію так званих «держустанов», посилюючи фільтраційні заходи. З Херсона на тимчасово окуповану територію АР Крим вивозять співробітників та майно банків і пенсійного фонду.

Щоб іще більше посилити панічні настрої, окупанти з 19 жовтня закрили в'їзд для цивільних осіб до Херсонської області на 7 днів.

Одночасно російські пропагандисти почали повідомляти про активні переміщення ЗСУ на Херсонському напрямку. «Сили противника почали просуватися у напрямку Нова Кам'янка – Берислав силами у складі двох батальйонів. Їх підтримує ствольна артилерія, у небі БПЛА», - пише один з них.

Битва за Херсон розпочнеться найближчим часом, заявив заступник гауляйтера Кирило Стрємоусов.

Військова ситуація під Херсоном непроста, визнають і в російському командуванні. «Наступні наші плани і дії щодо самого міста Херсон залежатимуть від військово-тактичної ситуації, що складається», — заявив, читаючи з суфлера командувач російської армії Сєргєй Суровікін.

Тож зберігаємо спокій, не піддаємося закликам окупантів про евакуацію, яка більше нагадує депортацію. Про це, до речі, у своїх зверненнях наголосили голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич.

Українська влада та військові попереджають про можливі провокації з боку росіян, про обстріли міста, які вони будуть видавати за обстріл ЗСУ.

Тримаймося!

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів