Про «жест доброї волі» російських військ поки не йдеться. Що відбувається на лівобережжі Херсонщини
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Про «жест доброї волі» російських військ поки не йдеться. Що відбувається на лівобережжі Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 24 Мар. 2023 17:30

На лівому березі Дніпра військові РФ перебувають в активній обороні. Про їхній відступ наразі не йдеться, зазначають експерти.

23 березня Генштаб у щоденному зведенні помилково повідомив, що начебто всі підрозділи російської армії вийшли з Нової Каховки. Пізніше командування ЗСУ спростувало свою заяву.

«Окупанти і досі тимчасово знаходяться у Новій Каховці. Інформація про начебто відхід противника з даного населеного пункту була оприлюднена внаслідок некоректного використання наявних даних. Однак ми неодмінно звільнимо і Нову Каховку», – зазначено в повідомленні Генштабу.

Про те, що Нова Каховка все ще окупована, розповів 24 березня і пресофіцер тактичної групи «Грім» Дмитро Плетенчук.

«Єдине, що ми можемо додати, що там поліцейські заходи посилилися. Вони вишукують нелояльне до себе населення, а його там багато. І також періодично наносять удари з мінометів по Новій Каховці, щоб звинуватити у цьому ЗСУ. Постійно дезінформують місцевих і намагаються переконати, що "расія тут навсігда" й "Україна їх кинула" - це основні наративи», – повідомив Плетенчук в евірі «Ми-Україна».

Він також розповів, що загалом на лівобережжі Херсонщини окупанти перебувають в активній обороні. Пресофіцер додав, що в них достатньо сил, щоб утримувати оборону за річкою, але не наступати. 

За словами Плетенчука, російські військові використовують мобільні вогневі засоби, які вони постійно переміщують. Стріляють не прицільно.

«Тобто виїхали з укриття, вистрілили в напрямку міста й сховалися. У цьому сенсі їм легше працювати, ніж нам. Ми працюємо за розвіданими й тоді, коли вони підтверджені на 100%. Ми не робимо, як вони – не розташовуємо склади боєприпасів на подвір’ях людей, не переховуємо особовий склад у житлових будинках. Тому, звісно, у нас завдання трохи "ускладнене"», – сказав Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону на «Суспільному».

Прокоментувала ситуацію в Новій Каховці й керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк. За її словами, Сили оборони спостерігають певну динаміку в діях російських військових, і це означає, що вони готуються залишити тимчасово окуповані населені пункти.

«Те повідомлення, яке пролунало, що вони залишають Нову Каховку, – це ознака тактики, яку ми спостерігаємо в їхньому виконанні час від часу. Коли йшла мова про активні дії та звільнення правобережжя, ця тактика також дуже прозоро прослідковувалася»,зазначила Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

За її словами, перед тим як залишити тимчасово окуповані населені пункти, російські військові починали посилено грабувати, пакувати свої валізи, відправляти в РФ усе, що змогли вкрасти, а також вони перевдягались в цивільний одяг.

А от військовий оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко каже, що виведення російських військ з лівобережної частини Херсонщини можливе лише після звільнення Запорізької області.

За його словами, сьогодні угруповання російських окупаційних військ Дніпро має чисельний склад, який можна порівняти зі 100 БТГр. Їхній потенціал це: танків – 170, ББМ – 570, артилерія – 300, РСЗВ – 18. Ці підрозділи мають одну з найбільших недокомплектацій за низкою позицій у зоні бойових дій.

Утім, каже експерт, це угруповання не демонструє підготовки до «жесту доброї волі», а декі підрозділи отримали техніку для доукомплектування.

«На лівобережжі російські війська перебувають одночасно у відносній безпеці, але й як на вулкані. Цей парадокс зумовлений тим, що від контрнаступу ЗСУ окупанти захищені Дніпром, природною перепоною, через яку контрнаступати загрозливо і невигідно. Але, маючи таку природну лінію оборони і захист, росіяни на лівому березі як на долоні для нашої артилерії. І саме з цієї причини частина їхніх підрозділів були виведені за 20-кілометрову зону від Дніпра і навіть глибше», – пояснює експерт.

Коваленко зазначив, що у разі деокупації, наприклад, Новоолексіївки і виходу ЗСУ до адміністративного кордону ТОТ Криму, лівобережне угруповання опиниться у «цікавому становищі».

«Фактично, для російських військ на лівобережжі відразу підвищуються ризики опинитися в оперативному оточенні, яке поступово звужуватиметься до тактичного оточення. А це мінімум 25-30 БТГр в оточенні. Командування РФ не може собі дозволити такі втрати 400-ми», – каже Коваленко.

Тому виведення окупаційних військ з лівобережної Херсонщини цілком можливе, але тільки тоді, коли буде серйозна загроза перерізання трас М17 і Т2202. А це може статися після звільнення Запорізької області, підсумував військовий експерт.

Наталія Гуменюк відмітила, що українські військові роблять усе можливе, щоб очистити від російських окупантів зону на лівобережжі Херсонщини. Проте ця робота непроста через те, що ворог ховається за мирними жителями.

«Поки що ми працюємо над тим, щоб ворог відчував нашу присутність, наш тиск. Зокрема, в рамках контрбатарейного протистояння ми намагаємося вичищати територію 20-30 кілометрів на лівому березі. Це досить непроста робота, і ускладнюється вона тим, що ворог постійно ховається за мирними жителями, намагаючись переховувати свої підрозділи і своє базування техніки в дворах місцевих мешканців за житловими будинками», – повідомила Гуменюк.

Вона додала, що робота Сил оборони є результативною, а кількість обстрілів зменшилася, проте ворог продовжує обстрілювати Херсон та його передмістя.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)