Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань
Ілюстративне фото

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Автор: novakahovka.city 28 Май 2023 10:35

На півдні розпочався сезон полуниці. Поки на підконтрольній території України продають закарпатську та одеську ягоду понад 100 грн за кілограм, полуницю з окупованої Нової Каховки дарують безкоштовно росіянам, пише Novakahovka.City.

Видання «Мост» поширює відео, на якому новокаховські фермери відвантажують полуницю до Рязані. Через проблеми збуту зібрана полуниця псується прямо у ящиках. Рязань - місто-меценат для відбудови Нової Каховки. Але це на папері, а на ділі - скоріше Нова Каховка стала містом-донором для російського населеного пункту.

«Рік тому ми в Новій Каховці купували полуницю по 20-40 гривень. Бо її нікуди не могли вивезти з Херсонщини і ціни тоді різко впали. А ми з чоловіком уперше в житті наїлися її досхочу», - розповідає пенсіонерка, яка виїхала з окупації. 


Торік у квітні полуниця в Новій Каховці була дуже дешевою. Фото з архіву NovaKahovka.City

Через погодні умови, перериті та заміновані поля урожай полуниці порівняно з довоєнним менший, кажуть місцеві жителі. Хоча перевірити цю інформацію ми не можемо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми скучили навіть за нашим хлібом!» – смачні спогади переселенців про Херсонщину

Зазначимо, що всі фермери за правилами окупаційної адміністрації вже перереєстрували бізнеси і сплачують податки росіянам. Але відсутність херсонської ягоди на прилавках українських міст спричинила суттєве підвищення ціни на полуницю.

Водночас у локальних телеграм-чатах окупованої Каховщини зараз з’являється багато вакансій на роботу на збирання полуниці. Так, деякі роботодавці пропонують до 2000 рублів за день.

Схоже на те, що проблема безробіття вирішується на “горизонтальному” рівні: фермери самі шукають робітників і навпаки. Адже окупаційна влада дбає тільки про працевлаштування з колаборацією.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів