Згідно із Законом України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», у Херсонській громаді треба перейменовати усі топоніми, пов’язані із росією.
Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені – у Херсоні та громаді перейменовані майже 40 вулиць, проспектів, площ, парків, селищ тощо.
Проте, перейменування – масштабна і кропітка робота, яка потребує часу і спільної участі херсонців та міської влади.
Член комісії з перейменувань Дементій Білий розповів “IPC-Південь” про хід процесу змін назв топонімів Херсонської громади.
“На сьогодні у нас триває активна фаза перейменування. Вже пройшли громадські обговорення і перейменовані 37 назв вулиць, площ, один район нашого міста – Суворовський, провулки тощо. Я вважаю, що це прогресивний крок, але ми повинні розуміти, що цей процес лише почався, що у нас попереду ще близько сотні назв і що деякі назви ще можуть бути під питанням. Ми повинні до кінця цього року провести обговорення і перейменувати ще близько ста назв. Це величезна робота і сподіваюсь, що ми встигнемо це зробити”, – зазначає Дементій Білий.
Ця сотня назв – лише у Херсонській міській громаді. Це і місто, і всі населені пункти, які входять до громади: Антонівка, Зеленівка, Степанівка, Комишани та інші міста і села.
“Ми маємо розуміти, що у нас є жорсткі терміни: до кінця року ми можемо проводити обговорення щодо перейменування, а далі вже начальники, спочатку міської, а потім вже обласної військової адміністрації перейменовують усі вулиці. А зараз йде саме процес громадського обговорення, консультацій з громадськістю», - зауважив Білий.
З його слів, у цілому херсонці вже побачили перші назви. Багатьох людей вони влаштовують, хоча є певні дискусії.
«Будуть різноманітні назви, але поганих, ворожих – точно вже не буде. І це найголовніше”, – підкреслив член комісії з перейменувань.
«Гривна» раніше писала, що досі не вирішена доля вулиці 28 Армії у Херсоні, адже це питання вирішить особисто начальник ХМВА.
Тэги: