Подробиці знищення чергового ворожого судна на Дніпрі поблизу Херсона

Подробиці знищення чергового ворожого судна на Дніпрі поблизу Херсона

Автор: Марина Поліщук 24 Янв. 2023 10:20

23 січня список загальних бойових втрат ворога, за даними Генштабу, поповнився ще одним підбитим катером – внаслідок прицільного ураження з боку ЗСУ на дно пішло 18-те вороже судно росіян. Як і попереднє, 17-те, це теж було знищене поблизу Херсона, біля одного з Потьомкінських островів.

Нагадаємо, що 9 січня ЗСУ потопили російський катер в районі острова Білогрудий на Дніпрі – катер ворога міг перевозити диверсантів.

При цьому російські окупанти використовують викрадені, найімовірніше, у Херсоні та навколишніх населених пунктах цивільні катери, які вони перетворили на десантні судна.


Колаж stopcor.org

Як повідомило 23 січня Оперативне командування «Південь» ЗСУ, при спробі ворожої ДРГ висадитися на один із так званих Потьомкінських островів на Дніпрі, Сили оборони Таврійського напрямку «вразили легкомоторний цивільний катер, який окупанти привласнили та облаштували для військових цілей».

«Окупанти ніяк не втямлять, що все, що вони облаштують під "руський воєнний корабль", українські бійці відправлять єдиним відомим усім курсом», – іронічно додали в ОК «Південь».

Коментуючи цю новину, начальник українського об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін зазначив, що російські війська намагаються розвідувати ситуацію, щоб коригувати обстріли по населених пунктах та критичній інфраструктурі на правому березі Херсонщини. Проте говорити про форсування Дніпра передчасно, заявив він в ефірі загальнонаціонального марафону, пише «Суспільне».

За словами Єріна, біля Херсона на одному з Потьомкінських островів намагалася висадитися російська диверсійно-розвідувальна група. Сили оборони виявили її та знищили.

«Час від часу російські ДРГ намагаються пересуватися під прикриттям островів у дельті Дніпра та виставляти спостережні пости, невеличкі бази для можливої подальшої висадки. Сили оборони тримають ситуацію під контролем. Знищують ДРГ або змушують відступати», – додав Євген Єрін.

Вочевидь, є і поза статистикою потоплені в Дніпрі під Херсоном судна окупантів. Зокрема, 12 січня про ймовірне нове «поповнення підводного флоту» росіян на Херсонщині повідомив телеграм-канал «Николаевский Ванек», що інформаційно співпрацює з Силами оборони півдня. І хоча офіційно про потоплення цього плавзасобу повідомлено так і не було, він підтвердив свою інформацію відповідною світлиною з місця знищення легкомоторного катера.


«Не додали ось це корито в статистику» – так підписане це фото на каналі «Николаевский Ванек»

 

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: