ЗСУ могли потопити російський катер біля Херсона. Що відомо?

ЗСУ могли потопити російський катер біля Херсона. Що відомо?

Автор: Марина Поліщук 10 Янв. 2023 17:30

Зранку 10 січня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про враження російського військового судна. Виявилося, ЗСУ потопили чи суттєво пошкодили російський катер неподалік Херсона.

«В дельті річки Дніпро, в районі острова Білогрудий, сили оборони Таврійського напрямку артилерійськими засобами уразили ворожий катер. Тип катера наразі уточнюється», - йдеться у повідомленні Генштабу в ранковому зведенні.

Також у Генштабі додали, що «дещо більше інформації щодо ворожого корабля/катера буде надано після уточнення».

Деталі операції повідомив керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Євген Єрін у коментарі виданню «Українська правда»:

«Це відбулося на Дніпрі в районі острова Білогрудий, ураження здійснено артилерійськими засобами».

Співрозмовники ВВС News Україна в Генштабі ЗСУ вказують, що пізніше військові чітко вкажуть, чи катер був потоплений, чи дуже суттєво пошкоджений.

Ворожий плавзасіб виявили напередодні, 9 січня, у дніпровських плавнях поблизу Білогрудого. Є припущення, що це була спроба російських окупантів висадитися на правий берег Дніпра під Херсоном. 

Острів Білогрудий – один з островів в дельті Дніпра, розташованих у плавнях між Херсоном і Голою Пристанню. Адміністративно відноситься до Голопристанської міської ради. Прилягає до острова Великий Потьомкінський, за який вже кілька тижнів тривають бої між українськими та російськими військами.

Співрозмовники ВВС News Україна серед офіцерського складу Збройних сил на цьому напрямку раніше вказували, що на острові Великому Потьомкінському намагаються закріпитись бійці українського розвідувального батальйону, а війська РФ намагаються їх звідти вибити та регулярно обстрілюють.

Контроль за островами на Дніпрі важливий з точки зору захисту Херсона від обстрілів росіян.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів