Після антивоєнного одиночного пікету в Росії жителька Снігурівки змогла повернутися на Миколаївщину

Після антивоєнного одиночного пікету в Росії жителька Снігурівки змогла повернутися на Миколаївщину

Автор: Ігор Горбатенко, Назарій Рубаняк, suspilne.media 25 Октября 2022 07:50

Інна Буртова з міста Снігурівка, що на Миколаївщині, зустріла війну в російському Санкт-Петербурзі. Там посеред культурної столиці Росії зважилася на монопікет з антивоєнним плакатом. Дивом уникнула арешту, після чого транзитом через три прибалтійські столиці приїхала до Миколаєва. Свою історію Інна Буртова розповіла «Суспільному».

Народилася Інна в Херсоні. Але майже 30 років прожила в Санкт-Петербурзі.

«Чоловік в мене інвалід. Йому порадили теплий клімат. З Пітера я йому запропонувала: "Поїхали в Снігурівочку". Він каже: "Поїхали". От так у 2013 році й переїхали... На жаль, невдовзі чоловік помер», — розповіла Інна.

У Снігурівці жінка працювала в дитячій художній школі. Викладала скульптуру. У лютому 2022 на тиждень поїхала до Санкт-Петербурга владнати особисті питання.

«23-го ввечері ми ще гуляли зі знайомою. Вона каже: "А що таке? Салюту немає. 23 лютого. Свято ніби". Ну, ми вранці дізналися про біду», — пригадала Інна Буртова.

Російська подруга намагалася втішити, каже Інна, так, як їх «навчав телевізор».

«Вона мені каже: "Не бійся, не бійся. Будуть бити тільки по військових об'єктах". Я говорю: "Ти подивися. Це військовий об'єкт? Багатоповерхівка в Києві". Один із перших кадрів цієї війни», — згадала Інна Буртова.

Як розповіла Інна, аби не сидіти склавши руки й побороти свої переживання і хвилювання, вирішила вийти на протест. Загалом простояла до 20 хвилин.


Інна Буртова під час поодинокого пікету в Санкт-Петербурзі

«Мене на телефон зафільмувала жінка. Вона там якісь брошури роздавала. Я їй сказала: "Дякую". Ну і думаю: "Ще постою. Я ще постою". І тут підходять два поліцейські. Забирають мене у відділення, ведуть і посміхаються: "Ну, років сім тобі забезпечено"», — розповідає Інна.

Тепер уже з посмішкою Інна згадує ті хвилини:

«Ще не забрали в мене ні паспорт, ні телефон, нічого. І заводять двох бомжів п'яних. І вони затіяли склоку. І всі ці поліцейські їх познімали, крики, шум. І я дивлюся, про мене забули. І я заднім ходом у двері. А там біля входу теж поліцейський. Я так йому посміхнулась і пішла потихеньку. За ріг зайшла, а потім як ломанула».

Шлях додому виявися довгим. До Миколаєва Інна повернулася в березні:

«Спочатку через Естонію добралася, потім з Таллінна в Ригу, із Риги взяла квитки і приїхала у Вільнюс. З Вільнюса приїхала у Львів. Зі Львова доїхала до Одеси. В Одесі мені знову ж таки пощастило. Біля вокзалу стояв мікроавтобус із "Червоним Хрестом". Кажу: "А ви в Миколаїв не їдете?". Він каже "Щойно звідти, і знову повертаюсь"».


Речі Інни Буртової на тумбочці у прихистку для людей, які через війну залишилися без житла

За словами Інни, вона три доби прожила в бомбосховищі біля «Червоного Хреста». Потім «Червоний Хрест» направив її до прихистку в територіальному центрі, де вона мешкає й наразі.

Попри всі негаразди Інна Буртова хоче втілити дві мрії:

«Хочу, щоб був дитячий театр маріонеток у Снігурівці. А друге – зробити дитячий майданчик. Таке дитяче містечко. Казкове містечко».

Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів