«Під загрозою 70% населення України». Науковець – про наслідки обміління Каховського водосховища

«Під загрозою 70% населення України». Науковець – про наслідки обміління Каховського водосховища

Автор: Марина Поліщук 19 Февр. 2023 16:30

Скидання російськими загарбниками води з Каховського водосховища має величезні наслідки для всього промислового комплексу України, який зосереджений у басейні Дніпра, і в тому числі для населення. Тут навіть є загроза для Києва й сусідніх країн. 

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив заступник директора Інституту водних проблем та меліорації НААН Михайло Яцюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каховське водосховище: ситуація на межі катастрофи

«Скидання води із Каховського водосховища має наслідки. Все тому, що в Дніпрі розташовані 6 водосховищ, які взаємопов’язані правилами експлуатації. Потрібно розуміти, що в цих найбільших українських водосховищ – Кременчуцькому й Каховському – зосереджено найбільше води. Важливо мінімізувати ризики й наслідки цього скидання, оскільки під загрозою 70% населення України. Навіть щоб убезпечити Запорізьку АЕС, нам потрібно думати, як або стабілізувати рівень води, у якийсь спосіб урегульовувати ці збитки», – повідомив він.

Яцюк зазначив, що наслідки спуску води з Каховського водосховища несуть і міжнародну загрозу. Це негативно відіб’ється на стані всього Чорноморського басейну. 

«Тут і наші сусіди можуть постраждати. Тому що токсини, які з’являться після того, як загине вся аквакультура в цьому водосховищі, а це вже почалося, почнуть розповсюджуватися і будуть загрожувати іншим країнам», – сказав він.

На знімку: рівень обміління Каховського водосховища. Фото: nsirogozy.city

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів