«Під загрозою 70% населення України». Науковець – про наслідки обміління Каховського водосховища

«Під загрозою 70% населення України». Науковець – про наслідки обміління Каховського водосховища
Автор: Марина Поліщук 19 Февр. 2023 16:30

Скидання російськими загарбниками води з Каховського водосховища має величезні наслідки для всього промислового комплексу України, який зосереджений у басейні Дніпра, і в тому числі для населення. Тут навіть є загроза для Києва й сусідніх країн. 

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив заступник директора Інституту водних проблем та меліорації НААН Михайло Яцюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каховське водосховище: ситуація на межі катастрофи

«Скидання води із Каховського водосховища має наслідки. Все тому, що в Дніпрі розташовані 6 водосховищ, які взаємопов’язані правилами експлуатації. Потрібно розуміти, що в цих найбільших українських водосховищ – Кременчуцькому й Каховському – зосереджено найбільше води. Важливо мінімізувати ризики й наслідки цього скидання, оскільки під загрозою 70% населення України. Навіть щоб убезпечити Запорізьку АЕС, нам потрібно думати, як або стабілізувати рівень води, у якийсь спосіб урегульовувати ці збитки», – повідомив він.

Яцюк зазначив, що наслідки спуску води з Каховського водосховища несуть і міжнародну загрозу. Це негативно відіб’ється на стані всього Чорноморського басейну. 

«Тут і наші сусіди можуть постраждати. Тому що токсини, які з’являться після того, як загине вся аквакультура в цьому водосховищі, а це вже почалося, почнуть розповсюджуватися і будуть загрожувати іншим країнам», – сказав він.

На знімку: рівень обміління Каховського водосховища. Фото: nsirogozy.city

Приєднуйтеся до нас:

Проблеми з кадрами та зруйновані лікарні. Як працюють медичні заклади на деокупованій Херсонщині

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Жителям звільнених територій уже виплачено понад 323 мільйони гривень грошової допомоги