Під час окупації Херсона в’язнів змушували прибирати з різних товарів маркування російських виробників
Фото: «Уніан»

Під час окупації Херсона в’язнів змушували прибирати з різних товарів маркування російських виробників

Автор: Марина Поліщук 04 Июня 2023 15:30

Засуджених, які під час окупації Херсона перебували в Північній виправній колонії № 90, окупаційна влада змушувала прибирати з різних товарів маркування російських виробників – щоб ці товари краще продавалися в тоді ще окупованому росіянами місті.

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Малиновського районного суду міста Одеси. У цьому суді зараз проводяться засідання стосовно обвинувачення начальника ДУ «Північна виправна колонія № 90» Євгена Соболєва, пише «Мост».

Соболєва обвинувачують у державній зраді. Зокрема, у діях, які завдали шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України. Посадовець перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому загрожує довічне позбавлення волі.


Колаборант Євген Соболєв. Фото з відкритих джерел

2 червня 2023 року під час чергового судового засідання в цій справі відбувся допит свідків сторони обвинувачення.

Під час допиту стало відомо, що під час окупації Херсона на територію виправної колонії приїжджали вантажівки з різними товарами російського виробництва. Зокрема, з борошном, цукром, цигарками.

Засуджені, згідно з вказівками начальника колонії, прибирали з товарів маркування російських виробників для подальшої реалізації вказаної продуктів у Херсоні та Херсонській області.

Скоріше за все, це робилося, щоб товари краще продавалися, бо чимало херсонців принципово не купували те, що окупанти привозили з РФ. Не виключно, що такі товари завозили нелегально, і щоб приховати це, прибирали маркування виробників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як в’язні херсонського СІЗО шпигували для українських військових під час окупації міста

Також на території промислової зони виправної колонії засуджені ремонтували російську військову техніку.

Зокрема, Соболєв «сприяв окупаційним військам у проведенні на території промислової зони установи силами засуджених ремонту військової техніки окупантів, надавав місця для відпочинку російським окупаційним військам у кімнатах тривалих побачень вказаної установи, а в медичному відділенні сприяв наданню військовослужбовців РФ медичного забезпечення та лікування», ідеться в повідомленні пресслужби суду.

Крім того, Соболєв, «використовуючи свої службові зв’язки, сприяв окупаційним військам та спецслужбам РФ у налагодженні та співпраці з іншими посадовими особами Херсонської області».

Судові засідання у справі проти Євгена Соболєва тривають, наступне призначене на 15 червня.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів