У вересні минулого року «Гривна» розповідала про 6-річну дівчинку з Херсонщини Марину, яка втратила ногу після того, як у будинок родини потрапила ракета. Марина стала першою дитиною з ампутацією через військову травму, яку протезували в Україні.
Нещодавно лікарі удосконалили протез дівчинки, і тепер він схожий на справжню ніжку. Про це йдеться на сторінці лікарні «Охматдит» у соцмережі.
Позаду — 10 місяців лікування та реабілітації Марини в київському «Охматдиті». Вона була поранена на початку травня: у будинок влучив снаряд, спричинивши дитині тяжкі травми ніг. У лікарні Кривого Рогу дівчинці ампутували ніжку вище коліна, але врятували життя. Пізніше фізичну та психологічну реабілітацію дитина проходила в «Охматдиті». Команда лікарні стала для Марини другою сім’єю.
Перший протез дівчинки. Усі фото: Facebook/НДСЛ Охматдит
Коли дівчинка поступила в Охматдит», вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщуватися.
«Основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщуватися у просторі», — розповів Назар Борознюк, фізичний терапевт НДСЛ «Охматдит».
Із першого дня в лікарні з Мариною та її рідними працює психолог. Забезпечення емоційного спокою та позитивних емоцій — запорука успішного лікування. Марина з психологом з радістю займаються арттерапією: вони малюють, ліплять, вирізають, творять красу.
«Це забезпечує зниження рівня тривожності», — розповідає психолог НДСЛ «Охматдит» Тетяна Підкова.
Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні, повідомляється на сторінці лікарні. Її батьки хотіли протезувати доньку саме на Батьківщині, аби оминути складні перельоти та мати доступ до постійної допомоги реабілітолога та протезиста.
Протез для дівчинки виготовили в столичному «Ортотех-Сервіс». Протезист Олександр Стеценко каже, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.
Тепер протез дівчинки удосконалили та зробили косметичним — подібним до справжньої ніжки. Це допоможе Марині подолати психологічний страх та соціалізуватися серед однолітків. Команда лікарні продовжує займатися з Мариною та її родиною.