6-річна Марина з Херсонщини після втрати ноги знову вчиться ходити

6-річна Марина з Херсонщини після втрати ноги знову вчиться ходити

Автор: Євген Веселов 13 Сентября 2022 11:05

Дівчинка Марина з Херсонщини зараз проходить лікування та протезування в клініці Охматдит у Києві. Дівчинка втратила ногу після того, як в їх будинок потрапила ракета. В 6 років їй потрібно навчитися користуватися протезом.


Історію дівчинки розповіла Тетяна Ломакіна - уповноважена Президента України з безбар'єрності:


- Лікарі клініки разом з Мариною та її батьками вже пройшли великий шлях. Коли дитина тільки поступила в Охматдит, то майже весь час лежала в ліжку. Але протезування потребує підготовки, зокрема фізичної, щоб м'язи були готові до нового незвичного навантаження. Щоденні тренування дали результати — зараз дівчинка вже добре тримає рівновагу, самостійно пересувається та опановує свій перший тренувальний протез.


Паралельно з Мариною та батьками працював психолог. І якщо в перші дні дитина навіть надягати протез боялась, тепер вона дала йому ім’я. Її протез звуть Кеша.


Щодня Марина разом з Кешею приходять до залу на тренування та нові вправи. І з кожним днем в неї виходить все краще. Зараз мета Марини, за пітримки мультидисциплінарної команди — опанувати вільне та самостійне пересування.


Протезування дітей має свої особливості. Зокрема, оскільки дівчинка швидко росте, щороку їй потрібен буде новий протез, та навіть зараз навчальний протез потрібно коригувати щотижня. Тож реабілітація в Охматдиті дозволить Марині та її родині уникнути регулярних перельотів та надасть можливість за потреби отримувати допомогу фахівців у будь-який час.


Бажаємо Марині в її родині успішної реабілітації!, - написала Тетяна Ломакіна.

photo: НДСЛ Охматдит

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів