Баштанку на Миколаївщині не будуть перейменовувати

Баштанку на Миколаївщині не будуть перейменовувати

Автор: Ганна Власенко 21 Янв. 2024 11:45

Український інститут національної памʼяті зробив висновок, що назва «Баштанка» не належить до російської імперської політики. Районний центр на Миколаївщині не підлягає перейменуванню.

Про це повідомив міський голова Баштанки Олександр Береговий у дописі у Фейсбуці.

«Наша БАШТАНКА залишається, перейменування НЕ БУДЕ.

До Баштанської міської ради надійшов лист від Українського інституту національної памʼяті, в якому йдеться, що після експертного аналізу історичної довідки, яку надала наша мерія, ухвалено висновок про неналежність назви «Баштанка» до символіки російської імперської політики.

Це наша маленька перемога у питанні відстоювання інтересів нашої громади та її повну історичну приналежність до України», - написав Олександр Береговий.

 

Фото: Олександр Береговий/Фейсбук

Він подякував краєзнавцям, історикам та освітянам, які провели фахову наукову роботу для підтвердження автентичності назви міста. А також, працівникам міськради, які вчасно підготували необхідні документи та всім баштанцям, які долучилися до онлайн-опитування про збереження найменування центру громади.

«А також висловлюю подяку Інституту національної памʼяті за ухвалене об'єктивне рішенням в інтересах нашого краю, України та історичної справедливості», - додав посадовець.

Раніше «Гривна» повідомляла, що нову назву для Первомайська на Миколаївщині обиратиме Верховна Рада – місцеві депутати провалили голосування.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів