«Перечекали обстріл, зібрали мужність в кулак і полізли знову на дах». «Добробат» допомагає херсонцям лагодити будинки

«Перечекали обстріл, зібрали мужність в кулак і полізли знову на дах». «Добробат» допомагає херсонцям лагодити будинки
Автор: suspilne.media 31 Янв. 2023 18:50

У Херсоні волонтери місцевого осередку добровольчого будівельного батальйону («Добробат») разом із працівниками ДСНС допомагають рятувати пошкоджені російськими обстрілами будинки містян. Майже за два місяці роботи працювали на 10 об'єктах. Волонтери забивають вибиті вікна листами USB, плівкою та розбирають завали після обстрілів. Про свою діяльність та про те, скільки вдалося зробити, добробатівці розповіли «Суспільному».

Волонтер Вадим Саулькін перший день, як виписався з лікарні, й одразу прийшов допомогти колегам з «Добробату». Нині вони перекривають вибиті російськими обстрілами вікна в будинках херсонців.

«Ішов на ринок, хотів купити нам з мамою шматочок м’яса. Ішов через сквер, і біля Діви Марії прилетіло дві міни прямо поруч зі мною. Хлопець у 20 метрах від мене загинув, а мене Господь зберіг для чогось», — розповідає Вадим.


Волонтер «Добробату» закриває розбите вікно плівкою. Херсон, 28 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

У мирному житті херсонець мав фермерське господарство на лівому березі, писав вірші, займався благодійним фондом.

«У мене як ноги не стало, став зовсім іншою людиною. Зовсім інші пріоритети, зовсім інший сенс життя. Хочу почати з нуля, новий лист», — говорить волонтер.

Хлопець знає, що це таке, коли тобі допомагають, яка в тебе вдячність. Його надихає вдячність до людей.


Волонтер «Добробату» закриває розбите вікно в під’їзді. Херсон, 28 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

До волонтерського руху Вадим долучився одразу після деокупації Херсона. На Ларису Бортовик, координаторку херсонського осередку «Добробату», вийшов через Миколу Сєргу. Добробатівці допомагають відновлювати житло та інфраструктуру.

«Десь від 4 грудня ми зробили 10 об’єктів. Але деякі об’єкти були великими, наприклад, університет. Було дуже багато пошкоджених вікон. Це треба було поприбирати. Тому близько тижня ми працювали саме в університеті. Так багато залежить від обстрілів, тому що ми повинні їхати на об'єкт, наприклад, починаються обстріли. Ми за безпеку, тому ми чекаємо кінця тиші й тільки тоді виїжджаємо», — розповідає Лариса Бортовик.


Волонтери «Добробату» вимірюють плівку перед тим, як закрити вікно. Херсон, 28 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

За словами координаторки «Добробату», тільки в Херсонській територіальній громаді зафіксували півтори тисячі руйнувань. Переважно це житлові будинки. Перший виїзд до Зеленівки запам'ятає на все життя, згадує волонтерка.

«Група волонтерів працювала на забитті вікон, а інша група перестилала дах. Це були перші тижні після деокупації. Ми туди залізли з брезентом, почали працювати. Був такий сильний туман, холодно, і ми почули, що літає дрон. Ми ж думали, що на деокупованій території це ж наші літають, щось шукають, напевно. А вже за 15 хвилин почався мінометний обстріл. Спочатку прилетіло десь на краю. Ми почали далі працювати. Потім уже зовсім близько до нас. Нам треба було терміново злазити з даху, перечекали обстріл, зібрали мужність в кулачок, полізли знову на дах», — згадує Лариса.


Листи USB для закриття вибитих внаслідок обстрілів вікон. Херсон, 28 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Люди, які потребують допомоги, можуть заповнити форму «Мені потрібна допомога» на сайті «Добробату» або безпосередньо звернутися до регіонального осередку добровольчого будівельного батальйону.

У першу чергу виїжджають на об’єкти, де живуть люди похилого віку та з інвалідністю, родини з дітьми. За словами Лариси Бортовик, найбільше звернень по допомогу — від жителів сіл уздовж Дніпра, що потерпають від обстрілів російських військових. Та через небезпеку для життя волонтери поки не можуть туди поїхати.


Дриль стоїть на підлозі біля вибитого від російських обстрілів вікна. Херсон, 28 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

 

Приєднуйтеся до нас:

Що не так в історії з поверненням херсонських дітей з «оздоровлення» в Криму?

Авіаудари по Бериславщині, підриви на мінах – огляд основних подій на Херсонщині

Скільки втратили великі українські компанії на Херсонщині через окупантів

Очолила окупаційне «управління освіти» в Херсоні. Підозра завідувачці ясла-садка «Теремок» Вороніній

«Втеча від росіян». Фільм про порятунок двох херсонських дівчат, яких окупанти вивезли «на відпочинок»