У Херсоні обстрілами пошкоджена кожна 5-та багатоповерхівка

У Херсоні обстрілами пошкоджена кожна 5-та багатоповерхівка

Автор: Євген Веселов 24 Янв. 2023 18:27

Станом на 23 січня 2023 року в Херсоні пошкоджено 1 071 будинок, з них 395 багатоквартирних, 669 приватних та 7 гуртожитків, 49 закладів освіти, 17 закладів охорони здоров’я та 44 об’єкти інфраструктури.

У місті налічується 1836 багатоквартирних будинків та 151 заклад освіти. Тобто пошкоджена кожна 5-та багатоповерхівка та кожен 3-й заклад освіти.

Про це повідомила Херсонська міська військова адміністрація.

При Херсонській міський раді працює комісія з обстеження пошкодженого та зруйнованого майна внаслідок військової агресії РФ.

Комісія виїжджає на місце зруйнування та пошкодження об’єктів, здійснює огляди та обстеження пошкоджених чи зруйнованих об’єктів із фото- та відеофіксацією. Потім вона складає акти обстеження, які будуть надаватися держателю Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, для подальшого розв’язання питання щодо подальшого відшкодування.

У ХМВА кажуть, що не завжди інформація про пошкодження будинків надходить вчасно, а відтак не завжди місто оперативно може направити комісію для обстеження об’єктів нерухомості. Також іноді через велику кількість пошкоджених об’єктів та необхідність першочергового реагування на влучання в об’єкти критичної інфраструктури неможливо виїхати на місце в короткі терміни.

Нагадуємо: у разі пошкодження вашого нерухомого майна звертайтеся до ДСНС, в поліцію та в районні у м. Херсоні ради або старостинські округи.


Як отримати будматеріали для тимчасового ремонту

Для того, аби отримати будматеріали на тимчасовий ремонт, заявник має особисто звернутися до своєї районної ради, старостату або за телефоном «гарячої лінії» Херсонської МВА.

Зазначимо, що від багатоквартирного будинку звертатися має голова ОСББ.

Номери «гарячих ліній» райрад:
– Дніпровська райрада: 0992535491;
– Корабельна райрада: 0505337291;
– Суворовська райрада: 0664479236.

Телефони «гарячої лінії» Херсонської МВА:
– (050) 040 – 44 – 24
– (098) 958 – 17 – 83
– (098)- 958 – 17- 90


Скільки пошкоджень закрито

Як повідомляє Херсонська ОВА, Херсонська обласна аварійно-рятувальна служба (ХОКАРС) з 24 грудня виїжджає на місця ворожих обстрілів та надає «першу допомогу» пошкодженим будівлям.

Завдяки роботі ХОКАРС разом із ДСНС, КП «Парки Херсона», Нацгвардією та волонтерами у будинках Херсона закриті вибиті вікна та інші отвори, відремонтована покрівля.

За цей час ремонтні бригади полагодили понад сотню будівель.

Закрито понад:

- 2851 віконних отворів, це майже 6634 кв.м;
- 19 дверних отворів, це майже 60 кв.м;
- 137,50 кв. м покрівлі.

Кожного дня на благо міста працює близько 60 чоловік.

Також ХОКАРС поставляє ремонтні матеріали у громади Херсонщини. Загалом в Білозерську, Чорнобаївську, Високопільську, Милівську, Нововоронцовську, Великоолександрівську, Станіславську, Музиківську, Дар’ївську та Новорайську громади наразі доправлено 12 782 плити OSB.

Протягом тижня заплановано доставку близько 92 тисяч плит OSB до всіх деокупованих громад Херсонської області. Також працівники ХОКАРС встановили намет для Пункту незламності у селі Посад-Покровському.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: