Окупанти вкрали з бібліотеки Гончара безцінні фонди

Окупанти вкрали з бібліотеки Гончара безцінні фонди

Автор: Євген Веселов 13 Ноября 2022 09:00

Херсонська обласна наукова бібліотека імені Олеся Гончара теж зазнала збитків та була пограбована окупантами та колаборантами, які погодилися на співпрацю з росіянами.

Ось що повідомила директорка Гончарівки Надія Коротун:

«Сьогодні всі херсонці приймають вітання! На весь світ хочеш кричати - слава Україні! Слава ЗСУ! Слава батькам, які виховали таких українських синів! Є і сумна новина. Окупанти вивезли дореволюційні видання, які видавались у Херсонській губернії. Вони безцінні! Це найбільша колекція краєзнавчих фондів! Для науковців та викладачів, студентів і краєзнавців - джерела інформації для досліджень. Знищено інформаційний ресурс для всіх, кого цікавить історія південної частини України. Нам боляче це сприйняти! Маємо надію і віру, що ця колекція повернеться до рідної Гончарівки!»

Як відомо, про вивезення безцінної колекції повідомляла й директорка Художнього музею імені Олексія Шовкуненка Аліна Доценко. Співробітники музею змогли ідентифікувати вкрадені цінності, які перевезені до музею в Сімферополі.

12 листопада Аліна Доценко написала, що з нею на зв’язок вийшла поліція охорони, яка вже почала працювати в Херсоні. Вони пообіцяли надати фото- та відеоматеріали того, в якому стані зараз знаходяться музей та фонди.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів