Автор: Марина Поліщук 02 Августа 2022 17:38

Окупанти вирішили застосувати баржі для захисту мостів біля Херсона, але в них нічого не вийде

Окупанти вирішили застосувати баржі для захисту мостів біля Херсона, але в них нічого не вийде
Антонівський міст

Російські окупанти всіма силами намагаються відновити повноцінну переправу транспорту з лівого на правий берег Дніпра. Нагадаємо, Збройні сили України за допомогою РСЗВ HIMARS значно пошкодили мости біля Херсона - Антонівські автомобільний та залізничний, що були основними артеріями для постачання військової техніки та зброї на правобережжя.

Днями стало відомо про ремонтні роботи на Антонівському автомобільному мосту, пошкоджені ділянки якого окупанти вирішили просто накрити аеродромними плитами. Про це повідомив перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

«Орки намагаються відновити Антонівський міст. Працюють без розрахунків навантаження, без інженерних планів – просто накривають плитами пошкоджені ділянки. За не підтвердженою поки що інформацією, для цього вони збиралися використовувати аеродромні плити. Звичайно, якість ремонту і надійність мосту після нього викликають великі сумніви. У будь-якому випадку координати Антонівського мосту після цих маніпуляцій не зміняться», - написав Соболевський.


Окупанти намагаються ремонтувати Антонівський автомобільний міст. Фото з відкритих джерел.

Окрім ремонту, рашисти придумали своєрідний захист від повторного потрапляння ракет ЗСУ по мостах. Щоправда, і тут не обійшлося без казусів. Деталі розповів Олексій Яровий, експерт військового порталу Defense Express.

ДОВІДКА. Defense Express - українська інформаційно-консалтингова компанія, що спеціалізується на огляді військової техніки, озброєнь та оборонно-промислового комплексу України. 

Отже, для захисту стратегічно важливих переправ - обох Антонівських мостів - рашисти пригнали баржі спеціального призначення, на яких встановлені відбивачі у вигляді арок. Про це свідчать супутникові знімки.

Такі баржі мають виконувати роль «хибних цілей» для ракет із радіолокаційним наведенням (такими є протикорабельні ракети типу «Нептун» чи Harpoon).

31 липня на одному з російських пропагандистських сайтів була опублікована замітка «Мости, які ведуть до Херсона, захищають спеціальними російськими рефлекторами, що роблять марними ракетні атаки». Там сказано, що знімки супутників та відеокадри, зроблені мешканцями Херсонської області, дозволили встановити, що мости, які ведуть у Херсон через Дніпро, тепер «надійно захищені» спеціальними відбивачами, які перешкоджають наведенню ракет на цей стратегічно важливий об'єкт. 


Супутникове фото від Planet Labs, яке вказує, що біля пошкодженого Антонівського залізничного мосту окупанти розмістили 5 барж з радіолокаційними відбивачами.

Російське видання додало й відеокадри мешканців Херсонської області, на яких можна побачити дивні об'єкти, розташовані прямо в Дніпрі. Пропагандистський сайт пише, що начебто «мешканці прилеглих населених пунктів» повідомили, що це спеціальні рефлектори, встановлені для того, аби забезпечити надійний захист мостів.

Виходячи із супутникових знімків, залізничний міст через Дніпро тепер прикривають 5 радіолокаційних рефлекторів, тоді як автомобільний міст прикритий одразу 32 рефлекторами. Особливе розташування рефлекторів у воді вказує на той факт, що ключову увагу було приділено захисту опор мостів. Адже якщо останні будуть зруйновані, на відновлення мостів можуть піти місяці, якщо не роки.


Супутникове фото від Planet Labs, яке вказує, що біля пошкодженого Антонівського автомобільного мосту окупанти розмістили аж 32 баржі з радіолокаційними відбивачами.

Здавалося б, аналізує Олексій Яровий, це звичайна російська стаття про реалії нинішньої війни. Щоправда, одразу виникає питання: а звідки «мешканці прилеглих населених пунктів» знають, що йдеться про «спеціальні рефлектори, встановлені для того, аби забезпечити надійний захист мостів»? Вони що, фахівці із захисту мостів?


Баржа російських окупантів, що має виступати як «хибна ціль» для крилатих ракет із радіолокаційною головкою самонаведення ГСН. Ілюстративне фото з відкритих джерел.

Але тут виникають і більш серйозні питання. Відомо, що Антонівські автомобільний та залізничний мости ЗСУ обстрілювали з «Хаймарсів». А для наведення M142 HIMARS, M270 MLRS і тактичної ракети ATACAMS використовується «мікс» - інерційна система та GPS-навігація.


M270 MLRS уже прибули в Україну і складають хорошу компанію для M142 HIMARS на полі бою. Ілюстративне фото з відкритих джерел.

Звідси ясно, що ніякі рефлектори ці мости від ракет, які застосовуються в реактивних системах залпового вогню HIMARS і MLRS, не захистять, бо система наведення останніх не має шукача радіолокації. Вони можуть захистити хіба що від американських протикорабельних ракет Harpoon або українських «Нептун».

Олексій Яровий робить висновок, що пропагандисти опублікували таку замітку, як завжди, задля заспокоєння населення Росії. Мовляв, усе в спецоперації йде за планом, жодні українські ракети російській армії не страшні. 

Але ж ми знаємо, що українські ракети не зупинять ані ці рефлектори, ані подібні замітки.

На що схоже життя мешканців зруйнованого українського міста майже через пів року після початку війни. Що 14 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

«Полювання на колаборантів». П’ять запитань меру Мелітополя про те, на що здатні партизани та як тікатимуть окупанти

«Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає». Інтерв'ю з інженером Запорізької АЕС

Україна з новою зброєю змінює свою військову стратегію – The New York Times

Безробіття, крадіжки зерна й мікрохвильовок: що відбувається в окупованих портах півдня України?