Удари ЗСУ зупинили рух техніки окупантів по Антонівському мосту

Удари ЗСУ зупинили рух техніки окупантів по Антонівському мосту

Автор: Євген Веселов 27 Июля 2022 13:00

У ніч з 26 на 27 липня уся Україна слідкувала за подіями навколо Антонівського мосту через Дніпро у Херсоні. Близько опівночі в анонімних телеграм-каналах з’явилася інформація про чергову влучну ракетну атаку Збройних сил України по Антонівському мосту, який є стратегічною транспортною артерією.


Але, як з’ясувалося на ранок, ЗСУ влучили відразу у три мости – Антонівський автомобільний, Антонівський залізничний та міст через річку Інгулець біля Дар’ївки. Але вночі про це інформації ще не було. Тож всі обговорювали лише Антонівський міст.


Згодом у мережі з’явилися численні відео мешканців міста, на яких видно і чутно від 6 до 8 потужних вибухів на мосту.

Що саме відбулось з мостом, якого ступеню руйнування він зазнав, уночі зрозуміти було важко. Тому у мережі почала з’являтись неперевірена інформація про повне знищення мосту. Її підхопили політики і фейсбучні «експерти», які мають великі аудиторії підписників. Навіть в українській версії Вікіпедії хтось спритний додав речення про знищення мосту 26 липня на сторінці, присвяченій цьому об’єкту.
Всі чекали ранку та офіційної інформації.

А поки українці чекали, у мережі поширювались чисельні МЕМи та фотожаби про влучання у Антонівський міст.

У той же час пропагандистські ЗМІ росії пройшли всі стадії сприйняття інформації: від повного заперечення до прийняття факту руйнації мосту.


Спочатку російські пропагандистські ЗМІ у звичному руслі опублікували брехню. Заявили, що удар по мосту був, але російські ПВО начебто перехопили всі українські ракети. Потім також вночі заступник гауляйтера Херсонщини Стрємоусов після вже звичного пропагандистського вступу - речівки про «мирне життя» під небом росії таки визнав, що попадання по мосту все ж таки були, але вони не значні – мовляв «залатайем».


З ранку, 27 липня Стремоусов був вже біля Антонівського мосту та віщав про те, що все у порядку, міст стоїть, будемо будувати понтони та пускати пороми. Цікаво, що ракурс для зйомок був обраний такий, що міст дійсно виглядав, як новенький.
Зрадник так намагався запевнити всіх, що нічого катастрофічного не відбулось і так нервував на відео, що у українців не залишилось жодних сумнівів – окупанти та їх прибічники у реальній паніці.


Одночасно російське пропагандистське ЗМІ виклало відео з Антонівського мосту, по якому дуже гарно видно, що мосту завданні ще більш значніші пошкодження, ніж під час попередньої ракетної атаки ЗСУ. Міст геть не придатний до використання, його відновлення потребує значних зусиль.

З опублікованого відео зрозуміло, що зараз по мосту військова техніка окупантів точно не зможе дістатися правого берега і підсилювати армію окупантів у самому місті. Окупаційна влада заявила, що міст закритий для проїзду навіть цивільного транспортну,
І нарешті 27 липня прийшло офіційне підтвердження про влучне попадання Збройних сил України по Антонівському мосту від самих ЗСУ - про це розповіла начальниця об’єднаного координаційного прес - центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
Вона зазначила, що українські військовослужбовці виконали "ювелірну" роботу артилерією по мосту. Гуменюк пояснила це тим, що у планах ЗСУ немає намірів повністю знищити інфраструктурний об'єкт.

Якщо врахувати всю вищезазначену інформацію, то, скоріш за все, розпочалась активна фаза контрнаступу ЗСУ із звільненням Херсона, про яку так багато казали експерти. Уточнюючи при цьому, що якоїсь навали піхоти і техніки не буде – буде ювелірна робота артилерії, взяття під вогневий контроль важливих логістичних і командних центрів окупантів і поступове витіснення ворога.
Також є ще не підтверджена інформація про те, що вночі окрім Антонівського мосту ракетного удару ЗСУ завдали ще вдруге по Дарївському через річку Інгулець.

Але й це ще не все. Гауляйтер Сальдо 27 липня у прямому ефірі пропагандистського каналу підтвердив два влучних попадання ЗСУ по Антонівському залізничному мосту, що в декількох кілометрах вверх по течії від Антонівського автомобільного мосту. Залізничний міст – це артерія, по якій йде російська техніка з Криму.

В разі, якщо інформація по Дарївському мосту теж підтвердиться, то можна стверджувати, що українське військо фактично контролює постачання техніки окупантів на правобережжі Херсонщини.

Звісно, що такі активні дії ЗСУ вимушено спричиняють незручності для мешканців Херсонщини. Як вже кажуть самовидці, внаслідок перекриття транспортного сполучення ті ж херсонські дачники можуть повернутися у місто тільки катером з Голої Пристані. Також вже з ранку почали дорожчати овочі і продукти харчування на херсонських ринках і, звісно, пропаганда окупантів вже почала використовувати наратив, що через ЗСУ страждає мирне населення.

Але ж ми знаємо, що це не так і пам’ятаємо, що саме «руський мір» прийшов на наші землі і забрав наше мирне життя. Тримаймося! Виженемо окупантів – відбудуємо мости.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів