Окупанти створюють «народне ополчення» на тимчасово окупованих територіях
Фото ілюстративне

Окупанти створюють «народне ополчення» на тимчасово окупованих територіях

Автор: Євген Веселов 20 Октября 2022 12:59

Російський диктатор Путін 19 жовтня «запровадив» воєнний стан на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Він уже почав «діяти» з 20 жовтня.

Як зазначають деякі експерти, одним із наслідків введення воєнного стану стане посилення примусової мобілізації місцевого населення тимчасового окупованих територій України.

Як повідомляє міський голова Мелітополя Іван Федоров, окупанти вже почали створювати якесь “народне ополчення”.

Це такий “орган”, який був раніше створений, наприклад, у Донецькій, Луганській області. Тепер вони хочуть створити його у Херсонській та Запорізькій областях. Звичайно ж, до цього “народного ополчення” люди не підуть добровільно. Це те, куди люди не прагнутимуть потрапити, щоб воювати. Це гарматне м’ясо, яке вони відправлятимуть та закриватимуть свої дірки у фронті. Там, де спостерігається божевільна демотивація їхніх солдатів, які втомилися перебувати, незрозуміло навіщо на лінії оборони та воювати зі Збройними силами України”, — сказав Федоров у ефірі телеканалу «Freedom».

Він уточнив, що керівником так званого “народного ополчення” росіяни призначили мера Москви Собяніна.

“Яке відношення ця людина має до “народного ополчення” Запорізької, Херсонської області? Наче у диктатора Путіна стояло завдання ще одного чиновника Росії втопити в крові, чим він зараз і займається”, — резюмував мер Мелітополя.

Стосовно Херсонщини, то можемо додати, що такий місцевий батальйон очолив Олександр Коротаєв (на фото нижче). Він виявився колишнім Заступником начальника ГУ МНС в Одеській області.

На початку 2010-х Коротаєв був активним прихильником партії “Сильна Україна” Сергія Тігіпко, що згодом об’єдналася з “Партією регіонів”. Від неї ж балотувався до Одеської обласної ради, активно використовуючи у своїй політичній діяльності адміністративний ресурс, адже відкрито агітував своїх підлеглих голосувати за цю політичну силу.

Коротаєв виїхав з території України до Молдови в липні 2022 року, а потім з’явився в Херсоні вже на посаді “командира батальйону” колаборантів.

Також на окупованій Херсонщині росіяни створили так званий “добровольчий батальйон ім. Маргелова”. За попередньою інформацією, командиром цього формування, завданням якого є здійснення диверсійних заходів на півдні України, призначений уродженець РФ. Чоловік раніше проживав у Київській області.

За інформацією поліції, до складу незаконного збройного формування окупаційна влада Херсонщини планує залучати колишніх працівників силових структур.

Але наразі вони не можуть знайти охочих приєднатися до цього “підрозділу” і пропонують ув’язненим херсонських колоній вступити до так званого "добровольчого батальйону Маргелова". Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

За наявною в нього інформацією, в окупаційної влади великі проблеми з набором добровольців.

"Абсолютна більшість херсонців розділяє протилежні настрої та не хоче і не буде брати в руки зброю й воювати проти свого народу, своїх рідних", - повідомляє Соболевський.

Відмову брати до рук зброю отримали і від ув’язнених, які відбувають покарання і тримаються під вартою згідно з українським законодавством.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів