Путін оголосив «воєнний стан» на окупованих територіях України. Що це означає – думки політиків та експертів

Путін оголосив «воєнний стан» на окупованих територіях України. Що це означає – думки політиків та експертів

Автор: Марина Поліщук 19 Октября 2022 17:05

Російський диктатор Путін 19 жовтня «запровадив» воєнний стан на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Він почне «діяти» від 00:00 20 жовтня, повідомляє tsn.ua.

Що передбачає путінський «воєнний стан»:

- заборону на виїзд громадян за межі країни;

- евакуацію об'єктів господарського, соціального та культурного призначення, а також тимчасове відселення мешканців у безпечні райони;

- ведення особливого режиму в'їзду та виїзду на територію, а також обмеження свободи пересування нею;

- залучення громадян до виконання робіт для потреб оборони, ліквідації наслідків застосування противником зброї, відновлення об'єктів економіки;

- вилучення необхідного для потреб оборони майна в організацій та громадян з подальшою виплатою державою його вартості;

- запровадження військової цензури у сфері комунікацій, а також контролю за телефонними переговорами.

Отже, Росія тепер відкрито продовжить красти українське майно та вивозитиме його на свою територію, забиратиме в людей їхнє надбання і проводитиме повну мобілізацію на тимчасово захоплених територіях України.

Представники української влади вважають це рішення ознакою агонії кремлівського режиму. Але не виключають, що воно додасть проблем мешканцям окупованих територій. Висловилися про путінський «воєнний стан» на тимчасово окупованих територіях України і військові аналітики та експерти. Що вони кажуть?

«Для України це не змінює нічого»

Примусова мобілізація, вилучення майна та інші заходи, які передбачає оголошений російським диктатором «воєнний стан» на тимчасово окупованих українських територіях, трактуватиметься в Україні й міжнародним правом як кримінальні злочини незалежно від внутрішнього правового обґрунтування на території РФ.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, повідомляє liga.net. Він додав, що для нас «не має значення, як вони називають це у себе по телевізору та в російських нормативно-правових актах: "спеціальною військовою операцією" чи "воєнним станом". Це має значення лише для самих росіян».

«Введення "воєнного стану" на окупованих територіях з боку РФ варто розглядати лише як псевдолегалізацію мародерства та розграбування майна українців перед черговим "перегрупуванням". Для України це не змінює нічого: продовжуємо звільнення та деокупацію своїх територій», - написав Подоляк також у твіттері.

«Становище українців на окупованих територіях погіршиться ще більше»

Перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський в ефірі телеканалу Freedom висловив думку, що непросте становище українців на окупованих територіях тепер погіршиться ще більше, пише tsn.ua.

«Ситуація з початку окупації вкрай важка на цих територіях без будь-яких оголошень з боку РФ, зокрема Путіна, про воєнний стан. І так максимальна фільтрація, максимально працює пропаганда, зараз пішли мобілізаційні процеси. Тому я думаю, що сильно не зміниться ситуація, але всього цього стане ще більше, ще небезпечніше буде нашим людям, ще більше буде жертв військових злочинів окупаційного режиму. В інших речах нічого не зміниться», - вважає Соболевський.

«Кремлю потрібно якось компенсувати втечу росіян з Херсона»

Якщо втеча росіян з Херсона все ж таки відбудеться, то Кремлю потрібно буде це якось компенсувати, щоб хоча би частково нейтралізувати нову хвилю шаленої критики ультра-патріотів на адресу російського військового командування і російської влади в цілому. Має бути якась «ответка», або у політичному, або /чи і також у воєнному вигляді. Про це говорить політолог Володимир Фесенко, пише nv.ua.

За його словами, з боку Кремля варто чекати (після здачі Херсону, або одночасно з цією подією) чергову підлість і нових масованих ударів, до яких треба готуватися.

«Навіщо російські гауляйтери на Херсонщині почали хором розповідати про масову евакуацію цивільного населення регіону з правого берега Дніпра на лівий? У чому сенс таких публічних заяв? Можна ж було б і не казати про це, щоб не нариватися на критику з боку російської партії війни, і взагалі не провокувати тему здачі Херсону.

Але ні, вони про це спеціально говорять. Називають величезні цифри — 40−60 тис. Таку кількість людей на Херсонщині за нинішніх обставин можна евакуювати лише примусово», - розмірковує діла Фесенко.

Він пропонує найбільш ймовірне пояснення цьому: таким чином готується створення живого щита, під прикриттям якого буде здійснюватися евакуація російських військ, або навпаки — перекидання в район Херсона додаткових військових підрозділів РФ, зброї і боєприпасів.

Також, за його словами, є ймовірною організація провокацій із загибеллю цивільних осіб, у чому будуть звинувачувати Україну.

«Диктатор хоче залякати власне населення»

«Запровадженням» воєнного стану на територіях Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей Путін демонструє, що налаштований на битви за них і хоче залякати власне населення. Про це розповів військовий експерт Петро Черник, пише tsn.ua.

«Режим Путіна тримається виключно на пропаганді. Без зомбування населення режим приречений, тому вони мусять нескінченно "підгодовувати" мешканців. Тепер він "запровадив" воєнний стан з метою "Вставай, страна огромная!". Він залякує, що в іншому випадку "кляті натівці з укрофашистами дійдуть мало не до Владивостоку"», - каже Черник.

«Істота не знає, як розхльобувати криваву кашу, яку заварила»

Російський журналіст Олександр Невзоров, який виступає проти війни в Україні, теж прокоментував рішення Путіна.

«Ця істота (Невзоров вказує на відео, де Путін говорить про «воєнний стан», - ред.) не має жодного уявлення про те, як розхльобувати ту криваву кашу, яку вона заварила під впливом галюцинацій та нахабства. "Військовий стан" - безглуздий захід, який ніяк не змінює ситуацію. Просто путін "методом тику" намагається впливати на незрозумілі та незнайомі йому процеси. Це ще одна дурість, що доводить, що президент Росії, як мінімум, профнепридатний. Путін просто не знає, що йому робити і перебирає формальні прийомчики. Нічого нового у цьому оголошенні немає: військова цензура, свавілля дурнів, право влади на будь-яке беззаконня – все це існувало і без сьогоднішніх декларацій. Обговорювати це нудно», - написав він.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів